Активни 134
Страници 10,164

Лечков призова: Забравете за САЩ '94

"Златното поколение" отново допусна 4 гола от шведите
Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков призова феновете на футбола да забравят миналите успехи и най-вече четвъртото място на националния отбор от 1994 г., когато и самият той бе част от състава. Бившият халф е категоричен, че "трикольорите" са аутсайдер в групата за световните квалификации и всички трябва да се примирят с тази реалност.

"Нямаме шансове за класиране. Бих изтъкнал, че може би играхме срещу най-силния отбор в Европа - Франция. От 23 години, откакто ги бихме, те се стегнаха, направиха си бази и играят прекрасен футбол. Нашите футболисти играят на върха на техните си възможности. Няма какво да им се сърдим, че загубиха от Франция", коментира пред БНТ вицепрезидентът на БФС.

Лечков допълни, че нашите са на нивото на аутсайдера в групата в Люксемубург и трябва да се помисли как да се излезе от това положение, а не да се живее със спомените от миналото. Според него единственият начин това да се случи е да се започне по-сериозна работа с младите футболисти.

Бившият халф бе и част от тима на ветераните на България, които загубиха с 1:4 в Йоребро от състав на Швеция в мач, който бе повторение на спора за третото място на Мондиал `94 в САЩ. Интересното е, че преди 22 г. шведите отново ни отбелязаха 4 попадения, като тогава селекцията на Димитър Пенев отстъпи с 0:4. Сега попадението за българите отбеляза Бончо Генчев, а за домакините бяха точни Андреас Андерсон на два пъти, Пер Гавелин и Хакан Милд. Последният бе автор на гол и на мача на ст. "Роуз Боул".

В двубоя за българския тим не взеха участие Христо Стоичков, Красимир Балъков и президентът на БФС Борислав Михайлов. Сред титулярите пък бяха 10 от героите от САЩ `94 - вратарят Пламен Николов, Илиан Киряков, Цанко Цветанов, Златко Янков, Георги Георгиев, Ивайло Йорданов, Ивайло Андонов, Йордан Лечков, Емил Костадинов и Петър Михтарски. Последният бе Радостин Кишишев, който влезе в отбора в следващия квалификационен цикъл - за Евро `96.

Преди мача двата отбора почетоха починалите Трифон Иванов и Клас Ингесон, които взеха участие в двубоя от световната първенство през 1994 г.