Активни 137
Страници 10,216

Григор Димитров: Надявам се да продължа във възходяща линия

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Григор Димитров позира редом с шампиона Анди Мъри след загубения финал в Пекин в неделя.
Григор Димитров изрази надежда успехите на тенис корта от последните няколко седмици да са само началото на нов възход в професионалната му кариера. След двуседмична почивка след US Open първата ни ракета започна участието си в китайската част от сезона на АТР с последователно достигане до 1/2-финал в Чънду и финал в Пекин.

"Последната седмица беше наистина добра за мен. На финала трябваше да играя срещу един от най-трудните съперници в тениса в момента. Поздравления за победата на Анди Мъри. Преди не съм имал добри резултати в Китай. Този път успях да стигна до финала тук. Сега отивам в Шанхай. Надявам се, че ще продължа във възходяща линия до края на годината", коментира Димитров.

В Шанхай днес българинът трябва да започне участие в местния турнир от веригата "Мастърс" с награден фонд $5,45 млн. В мач от I кръг тази сутрин Григор ще се изправи срещу един от най-неудобните си съперници - Ришар Гаске (Фр). В пет предишни срещи победител неизменно е излизал французинът, като най-скорошният им двубой бе на "Уимбълдън" през 2015 г.

Шестият мач между Димитров и Гаске трябва да започне малко преди обяд българско време. Той е под №3 в програмата на втория по големина корт "Юниън Пей 3", където сесията се открива в 8 ч. с испанския сблъсък Фелисиано Лопес - Давид Ферер и продължава с двубоя Ник Кириос (Авл) - Сам Куери (САЩ). Победителят от мача на Григор ще срещне във II кръг квалификанта Вашек Поспишил (Кан), който елиминира Иво Карлович (Хър) със 7:6 (5), 6:4.

Тази седмица Димитров и Гаске делят съседни позиции в световната ранглиста - французинът е №17, а българинът - №18. При победа на нашия двамата ще си разменят местата.