Георги Дерменджиев беше представен като нов треньор на казахстанския "Ордабаси" и веднага поиска от играчите стриктна дисциплина. Той допълни, че ще държи да се спазва спортен режим и извън терена.
"Поздравявам ви с новата година и с началото на новия сезон. Главното е добросъвестно да се трудите и да бъдете стриктни и дисциплинирани както на тренировките, така и в живота. Ще си поставим високи цели и в първенството, и в Лига Европа. Сигурен съм, че ако изпълнявате изискванията на треньорския екип, ще имаме резултати", заяви един от най-успешните български футболни треньори в последните години.
Дерменджиев засега е с 6-месечен договор в "Ордабаси", като има опция да бъде удължен при добро представяне в първенството на Казахстан и евротурнирите.
Трикратният шампион с "Лудогорец" (2015, 2016, 2017 г.) е четвъртият българин, който ще води отбор в първенството на тази бивша съветска република след Станимир Стоилов ("Астана"), Стойчо Младенов ("Кайсар") и Никола Спасов ("Кизил-Жар"). Под ръководството на Дерменджиев в "Ордабаси" ще играе и един българин - бившият нападател на ЦСКА и "Локомотив" (Сф) Преслав Йорданов, който е в тима от миналия сезон. Тогава тимът завърши на трето място.
|
|