Активни 148
Страници 19,749

"Лудогорец" отпадна от Лига Европа

Българският шампион загуби и реванша с "Милан" - 0:1

"Лудогорец" приключи участие в турнира Лига Европа оше на 1/16-финалите, след като бе отстранен от "Милан". Разградчани загубиха и в реванша, с 0:1, и отпаднаха с общ резултат 0:4. Единственото попадение на мача в Милано отбеляза Фабио Борини в 21-ата минута.
Бившият нападател на "Ливърпул" и "Съндърланд" се възползва от колективна грешка на "Лудогорец", за която вина имаха Вандерсон, Натанаел, Козмин Моци и Георги Терзиев.
След почивката полякът Якуб Швиерчок имаше на два пъти възможност да изравни, но в 57-ата мин. вратарят Антонио Донарума, братът на титуляра Джанлуиджи Донарума, спаси шута, а в 83-ата мин. ударът на нападателя бе блокиран. През останалото време "Лудогорец" не успяваше да създаде реални опасности, а играта като цяло бе наситена с грешки и от двата отбора.
Така "Лудогорец" за втора поредна година не успява да прескочи този етап и да се класира за 1/8-финалите в турнира. Миналата година разрадчани бяха елиминирани от ФК "Копенхаген" в същата фаза.
По-рано тази вечер от Лига Европа отпадна и "Астана", чийто треньор е Станимир Стоилов. Шампионът на Казахстан завърши 3:3 в Лисабон срещу "Спортинг" и е аут с общ резултат 4:6.
Друг мач от същата фаза на Лига Европа бе белязан от тежък инцидент. Полицай загина, докато участваше в потушаването на безредици, създадени от крайни фенове на "Спартак" (Москва) преди гостуването им в Билбао срещу местния "Атлетик". За статистиката руският шампион спечели с 1:2, но отпадна с общ резултат 3:4.