Активни 129
Страници 1,116

Димитров продължава драматично напред в Барселона

Тенисистът спаси два мачбола, преди да елиминира Малек Жазири на 1/8-финалите

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на тенис турнира в Барселона (Исп, €2,51 млн.) след драматична победа в III кръг. Поставеният под №2 българин спаси два мачбола, преди да елиминира Малек Жазири (Тун) със 7:5, 3:6, 7:6 (8) след близо 3 ч. игра на централния корт "Писта Рафа Надал".

Димитров първи допусна пробив, като направи двойна грешка при брейкбол в 5-ия гейм на I сет. Тунизиецът затвърди за 4:2, а голямата драма настъпи в следващия му сервис гейм. Тогава Григор стигна до точка за връщане на пробива при 30:40 и дори бе сигурен, че я е спечелил, след като дълбок удар на Жазири изглеждаше в аут.

Съдията на стола обаче прецени друго и отмени първоначалното отсъждане на лайнсмена. Стигна се до преиграване на точката, което вбесеният българин загуби, но малко по-късно все пак успя да изравни резултата, възползвайки се от втората си възможност в гейма. При 5:4 Димитров пропусна сетбол в подаването на африканеца, а при 6:5 пропиля нови три точки от 0:40, преди най-сетне да сложи точка на първата част.

Във II сет Жазири моментално излезе напред с пробив, но този път не само не допусна рибрейк, а направи втори, при това на нула, с който прати двубоя в решаваща трета част. В самото й начало Григор пропусна два брейкбола, но при свой сервис най-сетне сложи край на серията на противника с гейм на нула. В 4-тия гейм тунизиецът стигна до пробив и набързо поведе с 4:1.

Опрян до стената, световният №5 от Хасково се върна в двубоя с рибрейк в 7-ия гейм, след което изравни на 4:4. При 5:4 в своя полза Жазири поиска медицинско прекъсване и това наруши ритъма на Димитров точно преди сервис гейма му за оставане в мача. В него българинът изостана с 0:30, но взе следващите четири точки поред. Григор трябваше да сервира и за влизане в тайбрек и отново се справи в ситуация от 0:30, като този път отрази и мачбол.

В решаващия дълъг гейм смяната на полетата дойде без минипробиви, а размяната на стабилни сервиси продължи до 4:4 т., когато африканецът заби топката от форхенд в мрежата. Димитров стигна до два мачбола при 6:4, но Жазири спаси и двата. Веднага след втората смяна на полетата тунизиецът загуби подаването си и даде трета възможност на нашия, от която той отново не успя да се възползва - 7:7. Последва втори мачбол за 88-ия в света, а след като отрази и него, първата ни ракета най-сетне сложи точка на драматичния двубой при четвъртия си мачбол след 2,50 ч. изтощителна игра.

26 Април 2018 17:20
Мачкай Гриша примабалерините. Масажи, хапчета - разрешено ли е?
26 Април 2018 17:24
Масажи - да. Хапчета - само кафе на таблетки. Имаше през соца по едно време едни такива в метални кутийки - кафе със захар. Не бяха лоши като за оная неразглезена от н'ам колко марки и видове кафета, епоха. И бонбоните кръц-кръц имаха друг вкус. Сегашните са менте.
26 Април 2018 18:18
Браво на Григор. Пребори себе си, нарисуван "негов" мач с предизвестено отпадане си беше след началото на 2-ия сет.
Върна си четвъртото място в ранкинга, може да си върне и третото до края на турнира.
26 Април 2018 18:21
И бонбоните кръц-кръц имаха друг вкус. Сегашните са менте.

"Карамел Му" доскоро се държаха, но и тях прецакаха. Вече не може да си строши човек зъбите с тях.
26 Април 2018 20:23
А кандирания фондан къде забравихте?
26 Април 2018 20:24
Само лимоновите резанки бяха по-убави от него.
26 Април 2018 20:26

Бля!
26 Април 2018 21:10
А лактата? Любимите ми бонбони.
26 Април 2018 21:13

Точно на тях мяза "Карамел Му" днес. Според мен. Може да пробваш.

А може и да съм попаднал на скапана партида. Ама два пъти подред... и се отказах
26 Април 2018 21:58
С "Карамел Му" не можеше да се прекалява в яденето, защото един бонбон се смучаше продължително време.
27 Април 2018 06:58
Да си привърженик на Гришо и да му гледаш мачовете не е за хора със слаби нерви!