Изненадващи загуби на "Астън Вила" и "Вердер" за Интертото

Мартин Петров дебютира с гол за "Волфсбург"

Националът добавя и асистенция за победата над "Динамо" (Минск) 4:3
Снимка ЕПА/БТА
Националът Мартин Петров дебютира с гол и асистенция в в официален мач за новия си отбор "Волфсбург". Това стана в събота вечерта, когато немският тим победи с 4:3 беларуския "Динамо" (Минск) в III кръг на турнира Интертото. Врачанинът започна като титуляр мача и бе на терена до края на срещата.

"Волфсбург" откри още в 3-ата мин., когато Петров проби по лявото крило и изведе в голова позиция поляка Анджей Юсковяк, който реализира. Само 3 минути по-късно резултатът бе изравнен, след като Пьотър Кахура вкара дузпа.

В 33-ата мин. Мартин Петров изстреля бомбен удар от около 22 м и направи 2:1. С попадения на Чарлс Аконор в 36-ата и Юсковяк в 59-ата мин. "Волфсбург" поведе с 4:1. Груби грешки в защита на домакините обаче позволиха на беларуския тим да стигне до два гола. Виталий Ледзианиу вкара в 69-ата, отново Кахура се разписа в 81-ата за 4:3.

Три минути преди края Петров имаше великолепна възможност да направи 5:3, но от 4 метра не улучи празната врата. Според немското списание "Кикер" най-добри в мача, игран пред 4670 зрители, са били новите попълнения на "вълците" Мартин Петров и Робсон Понте.

Друг германски тим в Интертото - "Вердер" (Бремен), допусна изненадваща загуба като домакин на белгийския "Гент" с 2:3. Немците поведоха с 1:0 чрез Аилтон в 28-ата мин., Джима Ояволе изравни в 59-ата. Отново той направи 2:1 в 73-ата, а Аилтон успя да изравни в 83-та. Анич обаче донесе сензационния успех на "Гент" 2 минути преди края.

Изненадваща е и загубата на английския "Астън Вила" като гост на непретенциозния хърватски "Славен Белупо" с 1:2. Англичаните бяха без своя треньор Джон Грегъри, който остана на Острова поради хранително отравяне.