Страници 2,588
Българките с минимални шансове да продължат напред

Падаме драматично на Евро'03

Волейболистките с второ поражение след 2:3 срещу Полша
Драматична загуба записаха волейболистките на България на Евро'03 в Анталия. Националките отстъпиха с 2:3 (17, 22, -22, -20, 12) пред Полша в двубой, продължил 130 мин. Това бе второ поражение за българките след първите три мача във втора предварителната група, което направи шансовете им за класиране в следващата фаза минимални. Следващите съперници на нашия тим са фаворитите в групата ни Холандия и Италия, а днес е почивен ден на шампионата.

Треньорът Джовани Гуидети започна с Нели Маринова-Нешич, Ваня Соколова, Илияна Петкова, Елена Колева, Анета Германова, Радостина Рангелова и либерото Марина Марик. Антонина Зетова отново не попадна в титулярния състав заради болка в коляното, но влезе в игра във втория гейм и игра без смяна до края. Полякините поведоха с 2:0 гейма, но нашите взеха инициативата и бяха на път да направят сензация. Те спечелиха следващите 2 части и изравниха резултата. В тайбрека обаче полякините показаха по-здрави нерви и по-голяма тактическа зрялост и успяха да измъкнат победата след 15:12. За едноличния лидер в групата - Полша, това бе трети пореден успех. Нашите пък са само с една победа - 3:0 над Чехия, с която подсказаха, че са в добра форма и ще могат да защитят бронзовите медали от Варна'01.

Следващата седмица в Правец ще се проведе турнир за мъже. Домакин е тимът на "ЛУКойл Нефтохимик". Покани са получили гръцкият "Панатинайкос" с Пламен Константинов и "Марек Юнион Ивкони".
Гледах след втория гейм.
Нашите играха много добре, но явно слабото начало ни изигра лоша шега.
Голямо напрежение беше, изпотиха ми се шортите!
Остарявам за такива спортове вече , безкрайни прехвърляния от едното в другото поле.Когато си свикнал на мъжки волейбол ти трябва време за да превключиш.
Шанса за медал е минимален, но още победи трябва да има!
23 Септември 2003 16:50
А бе то и в мъжкия ни волей има примадони...
Видя се, че имат потенциал нашенки, ама ако продължават да разчитат на такива звезди като Германова, резултатът ще е същия. Хубавко си е момичето, ама за волейбол други вършат повече работа.
24 Септември 2003 17:22
България -Холандия 1:3

Гледах първите два гейма и контролирахме мача.После явно сме се сринали, холандките с нищо не бяха по-добри от нашите - напротив.
Единствено ни превъзхождаха на сервиза, но компенсирахме с блокада.