:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 201
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

Цената на петрола е най-висока от четири седмици

Суровият петрол вчера беше най-скъп за последните четири седмици. В Ню Йорк цената му стигна $49 за барел, тъй като прогнозите за по-студено време в Северозападна Европа и североизточната част на САЩ увеличиха търсенето на суровината, предаде агенция "Блумбърг". Тези два региона са двата най-големи пазара за гориво за отопление в света. Поне за следващите пет дни се очакват ниски температури във Великобритания, Франция, Холандия, Белгия и Германия. Прогнозите за Съединените щати са, че най-малко до 7 март температурите ще останат по-ниски от нормалните.

Петролът с доставка през март поскъпна с $1 за барел (2,91%) и стигна $49,35 за барел.

Петролните министри на страните от ОПЕК (Организацията на страните-износителки на петрол) заявиха, че може и да намалят производството на петрол, ако запасите се увеличат и цените му паднат. Най-вероятно подобно решение ще се отложи поне до юни, тъй като търсенето на суровината е по-голямо от очакваното. Следващата среща на ОПЕК е насрочена за 16 март в Иран.

Министърът на петрола на Саудитска Арабия заяви ден по-рано, че неговата страна ще се стреми да не нарастват световните запаси от петрол. Кралството, което е най-големият в света износител на суровината, ще продължи да добива по 9 милиона барела дневно. Целта е цените да останат стабилни и да се удовлетвори търсенето на суров петрол. През декември миналата година световните запаси на петрол намаляха до количество, което може да посрещне 51-дневно търсене, докато през ноември то отговаряше на 52-дневно търсене.
370
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД