Общо 429,141,292
Активни 91
Страници 13,651

Англичанка с евротитла по петобой в София

Олимпийската шампионка по модерен петобой Стефани Кук (Вбр) спечели европейската титла на първенството в София онзи ден. Кук, която записа името си в историята като първата златна медалистка в дебюта на този спорт на игрите, допусна четири грешки в ездата и отиде на 10-а позиция в класирането. Тя стартира в трикилометровия крос с 37 секунди закъснение. Британката доказа качествата си на отличен бегач още на първата обиколка и излезе на втора позиция. Малко по-късно тя поведе групата и финишира 16 секунди преди втората - Тетяна Накажная (Укр). Бронзовият медал е за Жана Шубенок (Блрс). Третата от Сидни - Кейт Алънби (Вбр), завърши пета, а затитаващата евротитла Жужа Ворош (Унг) остана 12-а.

Българката София Малчева завърши на 20-о място. Треньорският щаб отчете представянето й като голям успех. Късно снощи бяха и финалите при мъжете, където наш представител е Цанко Хантов.