:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 169
Страници 18,309
За един ден 1,302,066
НАТО одобри плана "Необходима жътва" за разоръжаване на албанците

Скопие въведе "военен данък"

Ще бъдат събрани 72 млн. марки за армията и полицията
Македонският парламент подкрепи внесения от правителството проект за въвеждане на временен данък върху всички финансови сделки, популярно наречен "военен данък". От 1 юли до края на годината с данък в размер от 0,5% ще се облагат всички финансови сделки, извършени от юридически лица. Според министъра на финансите Никола Груевски от данъка се очаква да бъдат събрани в бюджета не по-малко от 2,3 млрд. денара (72 млн. марки).

"Военният данък" ще компенсира до известна степен разходите, които държавата изразходва заради кризата за нуждите на армията и полицията.

НАТО одобри вчера оперативния план за изпращане на 3000 военнослужещи в Македония, които ще следят за доброволното разоръжаване на албанските бунтовници, съобщи говорителят на Алианса Ив Бродьор. Планът "Есеншъл харвист"("Необходима жътва") ще бъде приложен когато в Македония бъде обявено трайно прекратяване на огъня и Армията за национално освобождение се съгласи да сложи оръжие. Петнайсет от 19-те страни в НАТО, включително САЩ, са обещали да участват в операцията.

Скопие приветства решението на американския президент Джордж Буш да блокира материалната и финансовата подкрепа и да забрани пътуванията на албанските екстремисти. Според правителствения говорител Антонио Милошески мерките на американската администрация са "голяма подкрепа" за мирния план на президента Борис Трайковски. "Смятаме, че това е пример, който трябва да бъде последван и от страните-членки на ЕС, и особено от онези държави, за които е известно, че там действат хора и организации в подкрепа на националистите и екстремистите", каза той. Става дума за Швейцария, Белгия и Германия, уточни Милошески.
456
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД