Активни 214
Страници 26,515
Мотоциклетизъм

Меландри спира рекорд на Роси

Марко Меландри (Ит) спечели последното състезание за сезона по мотоциклетизъм в клас "Мото GP" и завърши втори в крайното класиране.

С този успех той попречи на шампиона Валентино Роси да изравни рекорда на Майкъл Дуън (Авл) от 12 победи на година. "Доктора" финишира едва трети, след като стартира от 15-а позиция. Догодина той ще има още 1 конкурент за титлата - Даниел Педроса, който стана 3 пъти поред шампион при 125 и 250-кубиковите, а на прощаване с клас 250 куб. см се наложи и вчера във Валенсия. Шампион в 125 куб. см стана Томас Люти (Швейц).