Активни 281
Страници 20,816
Баскетбол

Радионов е аут за два месеца

Титулярният гард на баскетболния "Левски" Юлиян Радионов ще отсъства от терена най-малко два месеца. Националът претърпя операция на пръста на ръката, който счупи по време на мач срещу ЦСКА за Купата на България. Първоначалната диагноза бе, че Юли ще пропусне само месец.

Американецът Реджи Елиът пък проведе първа тренировка с ЦСКА.

"Това, което видях от Елиът, ми хареса. Още веднъж искам да уточня, че не става въпрос за суперзвезди. По-важно е обаче те да имат желание да тренират упорито и да се почувстват част от ЦСКА", коментира треньорът Росен Барчовски.
04 Февруари 2006 13:45
Жалко за Юлиан Радионов. На практика няма да играе повече този сезон, а Левски е претендент за третото място.
Вчера в мач от 17:30 в Правец Лукойл Академик победи Тунджа с 99:66. Никаква съпротива на Ямбол даже и срещу резервите на Лукойл Академик. Мачът го даваха днес по обяд по РИНГ ТВ. Да не би най-накрая все пак да гледаме и нашето първенство, в което най-силните 6 отбора продължават в финална фаза:

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ЧЕРНО МОРЕ 80:87 /31:21, 12:22, 18:25, 19:19/

Плввенчани без Хрисимир Димитров, Левски без Юлиан Радионов. Трудно ще им на Спартак Плевен да се борят за медали, каквито реални шансове имаха в началото на първенството. По-вероятното е спора за бронза да е между Левски и Тунджа Ямбол. Интересни обрати в Самоков: първа четвърт 10 точки за Рилски спортист, втората четвърт обратното и равен резултат на полувремето. Загубена трета четвърт а с нея и мача, четвъртата четвърт равна. Нещо Черно море в последно време започнаха да играят по-слабо. Да не се получи някоя малка изненадка с второто място, за което досега те бяха почти сигурни.