Работата на пиарспециалистите да бъде разрешена само след получаването на лиценз настояват половината от работещите у нас в тази област. Това показват данните от проучване сред 102-ма експерти, направено от 1 март до 18 април от агенция "Факт маркетинг". Допитването обхваща работещи в частни фирми и държавни институции.
Настояващите за лицензиране смятат, че това ще бъде добра мярка за въвеждането на по-строги правила в професията и така ще бъде ограничена работата на неподготвените кадри. Противниците на идеята пък са на мнение, че няма ясна нормативна база за регламентиране на работата им и затова лицензирането може да доведе до условия за корупция.
87,1% от запитаните са категорични, че пиарът у нас трябва да се осъществява по правилата на единен етичен кодекс. Вече има проект, който фирмите трябва да приемат до края на годината. Целта му е да въведе по-ясни правила в работата и да повиши доверието в услугата. Преди няколко месеца рекламните агенции и електронните медии също приеха такива правила за рекламата на алкохол заради ограниченията в закона за здравето. Миналата година пък над 40 печатни издания и електронни медии подписаха етичен кодекс.
И ти ли Бруте ?
А така, това е важна и много опасна за здравето и живота на клиентите дейност.
Ха Митко Цонев не излъгал добре, ха не са преизбрали клиента му.
Освен това бива ли такъв хаос, всеки да си приказва каквото си иска, а не каквото трябва.
В тоя хаос, току виж някой казал истината и развалил работата.
*
Ей никой не ще конкуренция и си иска монопол (ама той да е монополиста).
А след лицензирането една задължителна "такса PR" остава да поискат ...