Активни 254

Провал за "Атлетико" в последната минута

Снимка: АП/БТА
"Атлетико" загуби нови точки в първенството на Испания, след като в 9-ия кръг направи 1:1 в Мадрид с "Виляреал". Гостите изравниха в даденото от рефера 3-минутно продължение. Тогава Рикелме центрира и Форлан с глава вкара.

Саинос изведе мадридчани напред още в 5-ата мин. В 16-ата Гонсало Родригес от "Виляреал" бе изгонен, а резервата на "Атлетико" Люксен си изкара 2 жълти картона след почивката.

Националът Мартин Петров игра за "Атлетико" до 77-ата мин., когато бе сменен от Ибагаса. Българинът се отличи с няколко пробива по крилото. Равенството прати "Атлетико" на 11-о място с 14 т., "Виляреал" е 6-и с 16. Води "Осасуна" с 21.

В същото време последният - "Атлетик", уволни треньора Хосе Луис Мендилибар и назначи вместо него Хавиер Клементе.

Другите резултати от неделя: "Алавес" - "Кадис" 0:0, "Депортиво" - "Хетафе" 1:1, "Майорка" - "Севиля" 1:1, "Осасуна" - "Еспаньол" 2:0, "Валенсия" - "Сантандер" 1:1, "Сарагоса" - "Малага" 1:1, "Барселона" - "Реал Сосиедад" 5:0.