:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,700,327
Активни 633
Страници 11,257
За един ден 1,302,066

Спортните обекти ще са предпазени от реституция

Това предвижда проектът за изменения в закона за спорта
След като преди година наложиха забрана за разпоредителни сделки и промяна на предназначението на зелените площи, депутатите са на път да защитят от реституция и отчуждаване терените, определени за спортни обекти.

Промяната е залегнала в предложението за изменение на Закона за физическото възпитание и спорта, внесен наскоро в Народното събрание от Министерския съвет. Той ще бъде изцяло подкрепен от левите депутати, реши парламентарната група на БСП на семинара си в Белмекен.

Проектът забранява разпоредителните сделки с държавни и общински терени, определени за строителство на обекти за спорт и социален туризъм, към който се включват и хижите. Забранява се и реституцията на съществуващите спортни обекти и съоръжения на основание на действащите реституционни закони. Промяната в предназначението на държавните спортни обекти ще става след съгласуване с председателя на Държавната агенция за младежта и спорта (ДАМС).

Спортните съоръжения, които са публична държавна или общинска собственост, ще могат да се предоставят за възмездно ползване на спортни организации и клубове за 10-годишен срок при пряко договаряне, предвижда още законопроектът. За отдаване на спортни обекти частна държавна или общинска собственост срок няма, но пак е предвидено пряко договаряне. Ползвателите обаче няма да могат да ги преотдават на трети лица, включително и чрез договори за съвместна дейност. Общините пък ще трябва да предоставят на ДАМС публичен регистър на спортните си обекти най-късно 1 месец след обновяването му.



КОНТРАПУНКТ

Футболните шефове в България алармираха на кръгла маса, свикана от президента на ЦСКА Александър Томов, че чакащият приемане нов закон за спорта не позволява строителство на територията на спортните бази. Причината е, че в него не са специално упоменати спортните съоръжения, а други държавни обекти. Клубните президенти сигнализираха и за недоразумение - преди няколко години клубовете бяха принудени от държавата да станат АД-та, а чл.51, ал.4 от обсъждания закон забранява на АД-та да получава собственост в спортни обекти.

Изпълнителният директор по финансовите въпроси на ПФК "Левски" АД Константин Баждеков направо призова да се спре разглеждането на закона от парламента, защото мнението на футболните клубове въобще не е потърсено. Баждеков подчерта, че "Левски" е чакал 2 г. за разрешително за построяване на общежитието си за млади таланти близо до "Герена", а накрая таксите са излезли близо 400 000 лв.
1
807
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
07 Февруари 2007 12:32
Как няма да са предпазени!Нали "Левски" може да си поиска стадиона!И тогава някои ще трябва да си играят на село!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД