:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,699,614
Активни 488
Страници 10,544
За един ден 1,302,066

Депутатите решиха що е то уседналост

Депутатите от правната комисия разрешиха след драматични препирни вчера спора що е уседналост, предизвикан от приетия текст в закона за избор на евродепутати. Това означава да си живял поне 60 дни в България или държава от ЕС, считано от датата на изборите.

Извънредното заседание на комисията бе насрочено, след като депутатите приеха право на участие в евровота напролет да имат живелите у нас или в страна от Евросъюза през последните 3 месеца.

Гражданите без заявен настоящ адрес ще се изличават от списъците. Всички пропуснати пък ще подават декларация, че отговарят на условията за уседналост, за да бъдат дописани в изборния ден, решиха още депутатите от комисията. Според Яни Янев от НДСВ има механизми, по които може да се провери достоверността на декларацията. Това можело да стане заедно с проверката за двойно гласуване. Нашите служби ще изискат информация от чуждестранните си партньори къде човекът е плащал данъците, има ли застраховки, къде е сключил трудови правоотношения и така ще се разбере дали наистина отговаря на условието, смята Янев.

Уседналостта за кандидатите за евродепутати е 2 г., като две трети от това време те трябва да са живели у нас или в друга страна от ЕС. Избирателни секции ще се отварят във всички държави, в които имаме посолства, ако има 20 заявени желаещи да гласуват.
133
4904
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
133
 Видими 
21 Февруари 2007 22:37
А, бе накрая ще уседнат на турците, а забраната ще я отнесат българите извън ЕУ. Мир да е, а за някои и сеир.
21 Февруари 2007 22:45
За съжаление Друг е прав. От това което е написано в статията става ясно, че на практика няма да има контрол - налице е поредната мъртвородена правна норма.
Можеше да се измисли по - практична технология, но явно целта е и вълкът сит, и агнето цяло.

Редактирано от - rki на 21/2/2007 г/ 23:10:23

21 Февруари 2007 22:53
Абе по-скоро - и агнето изядено, и вълците гладни.
21 Февруари 2007 23:18
Или - вълкът изяден, агнетата точат зъби...
21 Февруари 2007 23:27
Мдааа....началото на обгрижването е дадено.
21 Февруари 2007 23:27
Малко е два месеца. Поне пет трябва да бъдат.
А параванчо гузно мълчи...
22 Февруари 2007 00:08
Това с отседналоста е недомислие, което може да се използва много двусмислено!
Решението на проблема е Забраната на Двойното гражданство!!!Всеки да прецени какъв е и какъв иска да бъде и с това ще се приключи веднаж завинаги!
22 Февруари 2007 02:31
БАЙ ЖЕЛЯЗКО,
И забраната на двойното Гражданство НЕ е решение- държавата и Нацията НЕ печелят нищо от това, а, даже, ГУБЯТ!
НАЙ-добре /ще/ Е:
"Плащаш Данък "Доходи" в българския Бюджет"- гласуваш на български Избори! НЕ плащаш Данък "Доходи" в българския Бюджет- НЕ гласуваш на български Избори, а си правиш някакъв друг кеф!" .
И ТОЛКОЗ!
22 Февруари 2007 02:40
А може би трябва да се разграничи друга категория:
Гражданство - който пребивава, плаща данъци и тн.т. не по-малко (да речем) от 12 месеца преди избори.
Националност - за тези като мен, в чужбина. Аз не бих искал да се мешам в политическия живот на страната в която не живея, но и не бих искал да изгубя народността си - българин - независимо, че съм гражданин и на друга страна.
Разбирате ли, нещо подобно. Който е роден в страната, може (ако отговаря на изискванията за 'уседналост') да се кандидатира за политическа длъжност, но да гласува на избори ще може само "българин" по националност, който е пребивавал в страната повече от минималния срок.
Не знам, дайте повече предложения по въпроса. Тук има мъдри хора.
Ето, Параграфа е на подобно мнение...

Редактирано от - Мурано на 22/2/2007 г/ 02:42:37

22 Февруари 2007 03:31
Отнемане на гражданство на милион Българи с очевидната конюнкурна цел Доган да спечели 50, 000 гласа по-малко е огромна глупост. Естествено, обявената цел няма да бъде постигната с тази мярка. Защото истинската цел е е друга. Така поставен, проблема е кукичка за балъци и мехлем за болящи сърца. Оправдание. Сидеров не стана президент отчасти заради собствените си качества, но най-вече заради вашите качества, другари и господа подържници на Атака. Трудно е да се признае подобна грешка, естествено е поведението ви да търсите другаде. Обаче резултата от изборите ясно го показа - и на всички турци и цигани да бяхте забранили поименно да гласуват, пак нямаше да го изберат - заради това, че Българите не го избраха. Определено, засега доста хора не искат да се идентифицират с Костадинките и Параграфите. Не харесват да се слагат граници между хората. Не харесват крайната инстанция по всички въпроси. И присламчването.
*
Другата страна на въпроса е ясна и смятам, че закона я отразява добре. Аз например не гласувам защото не искам да натрисам на никого избор, който жизнено не ме касае в степента в която него го касае. В края на краищата хората живеят в България 12 месеца в годината, аз 1. Нямам претенции. Въпреки, че бе избрана гнусна смес от комуняги-бесепари, комуняги-атакисти, фашисти, мафиоти, царедворци и лицемери на всички възможни постове. Допускам възможността моето предпочитание е грешното. Далеч съм, не ме удрят проблемите в главата както беше едно време при Виденов. Тогава беше редно да гласувам, но надделяха други - по знаещи. Сега не е редно.
22 Февруари 2007 04:59
На некого за му приседне с таа уседналост, ама нейсе...
Начи веке гражданството не ще да е достатъчно-и уседналост ке требе, а?
Я па викам да върнем обратно и жителството, и ТКЗС-та, и Партията-ако требе.
Сложен народ-силна дръжава.Ногу силна.
22 Февруари 2007 05:00
И Друг и Параграф39 са прави. Не само като пикаят. Този път наистина.
22 Февруари 2007 05:09
Ааа, те и га серат-па са прави...
22 Февруари 2007 08:25
Параграф, Мурано
Данъкът му е майката. Що за идея човек, дето не плаща - да поръчва?
Имаш дом тук, плащаш му данъците - гласувай за местни власти. Кметът и съветът ще водят общината, дето ти плащаш и имаш имот - трябва ти да ги избираш.
Плащаш данъци тук изобщо - гласувай за държавни власти. Плащаш другаде - да си жив и здрав, но си гласувай там. Тук решават тези, чиито пари /по теория/ се използват за градежа на тази държава. И няма нищо лошо, че някой е българин по националност, а гражданин на друга държава. Само дето го посрещат близките тук с радост, но не му се дава да решава бъдещето на страната. Има разлика между националност и гражданство, нали? Тогава защо му е някому двойно гражданство?
Абе, сами усложнихме нещата с тия двойни-тройни и всякакви други критерии.
22 Февруари 2007 08:28
Най-лесно е да се въведе такса. Нали сега са модерни. Плащаш 50 лв. с ДДС и си правиш кефа да гласуваш. Даваш ги в кръчмата и си правиш кефа да пиеш. Толкоз!
И двойното гражданство трябва да се модифицира – да стане многогражданство. По подобие на брака – или с една жена, или многоженство.
Интегрален списък на настоящите адреси да бъде приложен към личната карта. Колкото искаш толкоз. И без това никой не ги проверява, пишат ти ги на доверие. Щом даже лидери на партии не могат да намерят на адреса им за връчване на призовка...
22 Февруари 2007 09:32
Не мога да разбера защо никой не подкрепя или оспорва моето предложение, че решението е в унищожаването на ДПС.
Ако тази антибългарска и етническа партия не съществува, има ли значение кой , къде и за кой ще гласува? Да, донякъде има, но това не ще бъде катастрофално за България.
Какъв е смисъла от смешни действия срещу убийци например ако те са на свобода а не в затвора?
22 Февруари 2007 09:46
Поредната тъпня отново блесна на политическия небосклон. Има неща които са от ясни по-ясни. Уседналост е постоянното пребиваване в РБ, естествено плащането на данъци, както и единичното българско гражданство. Двойното гражданство е за мафиоти и тарикати.
22 Февруари 2007 10:05
Е и какво стана с радостта и опиянението. Как се радвахте на политическата фекалия и помия, че обеща да си гризне опашката. На края ви шибна една парламентарна палка по главата да ви се привижда спрян екскурзионен вот.

Как носехте на ръце дедо фекалията, слава на Лайнишев и как ви прецака пак Доги вкиснатата полит дрисня. А иначе решението на проблема с гражданството го имахте в политическа програма на последните избори. В синхрон с международните закони и ЕС и точно според националните интереси.
Няма и да има от къде и да прочетете как да стане. Нито ще ви се обясни за сетен път. Нали знаете приказката за късмета и магарето. Като си изпърдяхте късмета одете да величаете политическата фекалия и помия, управлявала ви преди и след 1989, и като ви гледам акъла до края на тази мизерна държава.
Амин.
22 Февруари 2007 10:18
И аз подкрепям правилото, който плаща данъци, той има право да гласува! Правото да гласуваш не е само право, а и отговорност към избора който правиш, т.е. отговорност и към останалите. Не може някой, който не дава нищо на тази държава за бюджета, за социалните фондове, за пенсионните фондове и т.н. да ми определя моя избор, а след това да се ползва от моите пари. Известно е, че на раменете на един работещ има двама-трима неплащащи данъци. Е, що те трябва да ме управляват, а пък аз да опъвам? За да се кефят на мой гръб? Е, не ... По този начин, няма да има значение дали човека е в Анадола или в Щатите, или в Занзибар или в България ...
22 Февруари 2007 10:35
Параграф, Килватер
22 Февруари 2007 10:55
Paragraph39,
Да приемем Вашата теза за плащащите данъци да гласуват, останалите не.
Пример:1.Нямам собствено жилище, живея под наем.(не плащам никакви данъци, защото нямам собственост).
2.Безработен съм, без право на обезщетение за безработица.(не плащам данък доходи).
3.Регистриран съм за получаване на социални помощи(получавам от държавата, но не и дължа нищо).
Какво правим с такива гласоподаватели(които са по-голяма част от циганското население, а има и не малко българи)?
За тях не важи ли правилото, че им нарушаваме правата и ги лишаваме от избирателен глас?
22 Февруари 2007 10:58
Защо ли са го кръстили "орлин"? Трябвало я Мухо, я Хлебарчо, я папатачко
22 Февруари 2007 11:17
Браво на дУпетатите! Щом са решили що е уседналост, трабва в тоя дух да решат и що е УЛЕГНАЛОСТ. Може да им послужи когато приемат закона за проституцията.

Редактирано от - ОвенЕдинак на 22/2/2007 г/ 11:26:34

22 Февруари 2007 11:35
Имаше едно време такъв лаф: "Пловдив е известен със своите 7 тепета 5 от които са следните 3: Кършака"
Та и депутатите явно така са я подкарали:
Уседналост от 3 месеца (180 дни) която всъщност е 60... А вденя на изборите ще нося някаква си декларация, която на момента е трудно да проверят и ще ме впишат в списъка.
----------------
Усещам как ДПСарските активисти в Турция подготвят акция "Декларация"... огън!
22 Февруари 2007 11:42
Кордова, извинявай, че се повтарям. Именно затова смятам, че правото на глас трябва да се свърже с изпълнението на задълженията към държавата. Дали някой ще е неформален лидер в мисленето и идеологията /Ант. Дончев, Слави Учиндолски, Стоичков/ не се решава с гласуване. Затова обществото само издига на определен пиедестал определени допадащи му хора. Повод за размисъл е, защо у нас е важно мнението на чалгаджии и ритнитопковци, но това е друга тема.
Що се отнася до хипотезите ти - не плащаш данъци, нямаш имоти. И защо трябва да решаваш кой да ръководи държавата, издържана с данъците?
ЦЕНЗ!!! Ценз му е майката. Получавай си помощи, но не решавай кой какво да прави. Не си построил една къща - отде накъде ще определяш какво да се прави с домовете на другите?
Ние сме още в началото на някаква демокрация - по-скоро сме в период на псевдодемкрация. Движението се извършва постъпателно, а ние искаме всички от раз да скочат. Трябва ни учениел. Затова смятам, че ценз трябва - и имотен, и образователен. та даже и възрастов - не е логично аз да решавам как да живеят внуците ми, нали?
Не мислиш ли, че тогава имаме шанс да изберем поне малко по-кадърни / което означава - не тези/ хора? И ще се знае кой има право на глас, а кой да получава нужното внимание на държавата, но без право да я командва? Тогава отговорността върху гласуващите ще нарасне и ще се наложи да се мисли. Пък и ще се избегнат "победи" от кебапчета, бира, капачки. Ще се наложи политиците дори по-умно да лъжат - защото имотни и образовани хора ще ги слушат. ЦЕНЗ!!!
22 Февруари 2007 11:43
... ама ако се сети някой да дфобави, че декларацията трябва да бъде написана собственоръчно на български пред изборната комисия .... малейййййй, какъв цирк иде, деййййба ...
22 Февруари 2007 11:55
Старши, недей така! Че иначе ще имаме ден за размисъл и месец за гласуване.
22 Февруари 2007 12:00
... забрави месеците за ограмотяване ... ама - преди, или след ... не знам

Редактирано от - Старшината на 22/2/2007 г/ 12:01:30

22 Февруари 2007 12:05
Старши ,
Ти остави писането. В някои села из Деиормана секционните комисии трябва да ги проверяват и тях, поне за четенето. Мани, мани.
22 Февруари 2007 12:08
Генек, нямам нищо против ЦЕНЗА, но не считаш ли.че доста време ще ни трябва да стигнем до такъв избор.Ако приемем принципите на ценза, то трябва да обърнем изяло избирателната ни система.А като знаем колко бързо народните избранници приемат текстове за промяна, то има няма 10-20 години ще чакаме да стигнем до правилната система и правилния избор.
Но в статията става въпрос все пак за приципа на уседналост и безкрайните дискусии кой на кого нарушаваизбирателните права.Та по този начин мисля ще се съгласиш, че пак има засегнати и дори повече от тези за които досега се дискутираше-изселниците в Турция.
22 Февруари 2007 12:15
Некои тука много напират за имуществн ценз. Правилно! От къде накъде разни бедняци, дето и кола като хората не могат да си купят ще определят кой да ме управлява! Ама като е гарга, да е рошава. Да се сложи и граница - напр право на глас имат само с годишен доход над милион. Хем ще намалим броя на избирателите. Знаете ли какъв икономически ефект ще има!
22 Февруари 2007 12:19
... ето, аз не говоря за някакъв си "ценз" ... процедурата е важна, процедуратаааа ... в тоя ред на мисли не признавам и неприсъственото правене на бебета, ама то е за друго място ...
22 Февруари 2007 12:39
Правилно, Тома! От къде накъде разни бедняци, дето и самолет като хората не могат да си купят ще определят кой да ме управлява?
А който е с два имота, ще гласува по два пъти.
Мале-е, ще требе да хвърча с хеликоптера с тия 17 имота в пет областти! Поне да се изключат нивите, особено ако е разположена в границите на две общини.
22 Февруари 2007 13:03
Sta
ТАПА, ти си трай.
Параграф, генек - имате ли представа колко хора работят в България (и си докарват добър доход) без да плащaт данъци? И колко българи се трепят зад граница и пращат пари на близките си в България? И колко хора не биха могли да свързват двата края, ако не са парите отвън? И вие предлагате да се отнемат изборните права на тези хора, които правят за българската икономика толкова, колкото много живущи в БГ не правят. Колкото до това, кой е построил къща и кой не, в Плевен например нови жилища строят само тези, които работят в Испания. Според вас и те ли не трябва да гласуват? Та градът живее благодарение на тях!
22 Февруари 2007 13:14
Хората, които купуват жилища тук - значи плащат данък. И трябва да гласуват - за хора, които ще се грижат за селището. Хора, които работят тук и не плащат данъци - с какво спомагат за България? Създават работни места? Деморализират?
И, разберете, цензът е ограничаване на лумпенската политика. Просто съгласни ли сте някой да избира властници, защото са му купили кебапчета и капачки? Изобщо, стига с това сиромахомилство и демонстрация на равенство и братство. Е, няма ги! Щом на циганите позволяват хем да не работят, хем да консумират без да плащат, хем да търгуват с гласа си - трябва край. Не е само уседналостта - никой никому не отнема родината. Става дума за ОТГОВОРНОСТТА!!!
Като довод накрая - нямам фирма и не съм имал, не се занимавам със свободен или освободен бизнес, живея от заплата и хонорари, имам имот, за който плащам данъци и в който живея. Напълно среден човек. Така че иронията за въртолета е добра, ама ми се иска да се подкрепят усилията на плащащите данъци, а не да се сополивим над съдбата на горките обществени паразити. И няма нужда от граници - плащаш данък, гласуваш. Получаваш помощи - ами чакаш на тях. Иначе пак имаме дискриминация - някои хем получават помощ от държавата, хем гласуват. А други хем плащаме, хем пак гласуваме. Реално, а не идеалистично - всички са равни и т.н.
22 Февруари 2007 14:00
Въпросът може да бъде решен много културно. Всеки гражданин има право на глас за Европарламента, като навърши 18 години. Едно време съществуваше статут на лице - български гражданин на постоянно местожителство в чужбина. Какво пречи това да се въвведе и сега. На личната карта наред с адреса в Сливен пише: НА ПОСТОЯННО МЕСТОЖИТЕЛСТВО В - и се упоменава държавата. Ако е ЕС гласува, ако не е - не гласува. Това може да важи и за местните избори.
Що се отнася до изборите за НС и за Президент те трябва да се провеждат само на територията на Република България. А за да гласуваш би трябвало да заявиш желанието да упражниш това свое право в общината по местоживеене до 31.12. на предходната година за да те впишат в избирателния списък. Гласуването да се провежда по местоадрес. Никакви такива гласувания в чужбина - избирателни секции само на българска територия. На 6-те милиона италианци официално живеещи в САЩ да не би да им правят секции?
От общината получаваш на адреса си електорална карта и можеш да гласуваш само с нея и с личната си карта и то само в секцията за която е валидна, но не и на друго място. Така само онези които са мотивирани да гласуват отиват до урните.
На никого не се отказва правото на глас стига лицето да е проявило гражданския си дълг за да се запише в списъка и да бъде в изборния ден в населеното място.
Мисля, че така е най-справедливо. Лицата в чужбина и тез, които в деня на изборите не са си на постоянния адрес, видимо имат уважитлна причина да пропуснат вота.
22 Февруари 2007 14:30
Кордова 03 ,
Според Аристотел , демокрацията е отношение между Собственици в рамките на тяхното практическо общуване... Разкажи понятието "собственик" и дори на политиците ще светне , кой има право да участвува в ритуала...

22 Февруари 2007 14:46
ТАПА,
недей да сееш излишен нацианализъм и нетолерантност. Да се унижожи ДПС, предлагаш. Ама че щурава идея. През ония 45 години нямаше ДПС, а имаше лагери. пак лагерите ли искаш да се върна, я си признай.
22 Февруари 2007 16:11
Генек, поддържам те! Всичките сълзи за бедните и неоправданите са алабализми. Приказките за самолети и хеликоптери са пак алабализми. Не е дори важно дали имаш собственост или не, а дали ПЛАЩАШ данъци! Ако искаш изяж и изпий всичко, което изкараш, раздай го на бедните и не си купувай нито къща нито кола, но ако си плащаш данъците, тогава имаш право да се месиш в управлението на страната! Ако ли не, гледай си работата ... Това е толкова просто и логично ...
22 Февруари 2007 16:18
Бе и аз веднъж да се съглася с Друг, че накрая турците ще уседнат и ще прехебеме нашенците, които живеят извън ЕС. То у нас винаги така се получава. Въртиме го, сучеме го, па накрая прехебаваме свестното. Как беше: ум царува, ум робува, ум патки пасе.
22 Февруари 2007 16:44
Sistova 1,
национализъм и то фундаментален и антибългарски, екстремизъм и сепаратизъм разпространяват противозаконно именно ДПС.
Не те знам на колко си години но преди да се появи ДПС всички - евреи, българи, арменци, турци, цигани и всички останали етноси живеехме задружно и не се правеше никаква разлика. Дори малцинствата ползваха предимства във всичко. Сега сме на прага на едни събития, много по-жестоки и зловещи от тези в Косово благодарение на ДПС и продажната антибългарска политика на БСП и НДСВ.
22 Февруари 2007 16:54
"...поне 60 дни в България или държава от ЕС, считано от датата на изборите."
Прави лошо впечатление, че депутатовете още не са свикнали че вече сме част от ЕС. Иначе щяха да кажат само "държави от ЕС". Щом те изкуствено ни отделят, какво да очакваме от Германия и Франция?
*
Освен това, поне 60 дни не означава непрекъснато, нито означава последните 60 дни преди изборите. Може да се тълкува да ти се събират 60 дни общо откак си роден. "Считано от деня на изборите" даже може да се тълкува като "следващите 60 дни".

22 Февруари 2007 17:01
Уседналост или отседналост???Навсякъде различно го пишете.... И кому хрумват наум такива неразбираеми термини??
22 Февруари 2007 17:16
"Заседналост" най-подхожда. От "задник".... Където ти е задника, там си и ти.
22 Февруари 2007 17:35

Депутатите приеха окончателно Закона за избиране на български евродепутати
22 февруари 2007 | 16:13 | Фокус
...депутатите успяха да се разберат за последния спорен текст в закона - дефиницията за принципа за отседналост. Така те записаха, че право да гласуват имат онези български граждани, чийто постоянен и настоящ адрес се намира в България и са живели през последните три месеца най-малко 60 дни на територията на държави-членки на ЕС.
Чужденци, жители на ЕС, чийто постоянен адрес е на територията на тяхната родина, но живеят в България, ще имат право да гласуват, след като декларират, че адресът им на пребиваване е у нас.
Нямат право да гласуват онези български или чужди граждани, жители на ЕС, които вече са гласували на редовните избори за Европейски парламент през 2005 г. в съответната страна - членка.

22 Февруари 2007 17:38
Полека-лека, с усилията на Параграфа, Графа, и други форумци ще стигнем до правилната идея:
Всеки има право да гласува колкото си пъти иска, стига да плати определена сума (с ДДС) за всеки глас.
Не ти се гласува - не плащаш нищо.
Искаш да гласуваш - пеесе кинта.
Ако си малко по-ларж, плащаш примерно 250 кинта и имаш право на 6 гласа (промоция - 6 на цената на 5).
Оттам нататък всеки може да си прави сметката.
За големи гласоподаватели - които искат да купят над 1000 гласа, цената е по договаряне.
Да жувей идеалната изборна система!
22 Февруари 2007 17:39
Ха така, изработихме фичковците! Сега ще настане мир, щастие и покой във вилаета....
22 Февруари 2007 17:43
PLEMENNIZATA,
Аз никога НЕ съм пледирал българите-емигранти да НЕ пращат пари/ДАРЕНИЯ!/ от Чужбина на родните си, близките си, любовниците си, на старчески домове, сиропиталища, болници и т.н. в България!
Единственото, което НЕГАТИВНО съм твърдял-! и продължавам да твърдя!-е, че тези пари са добре дошли за тези, на които са ДАРЕНИ, но НЕ са добри за всички останали, понеже тези пари правят ИНФЛАЦИЯ тук/ и Дефлация там!/!
НЕплащането на данъци, когато такива се дължат, е НАРУШЕНИЕ на Закона! Когато НЕ се дължат- НЕ е нарушение на Закона! Тези, които НЯМАТ доходи или имат, но са ПОД Облагаемия Минимум, НЕ дължат Данък "Доходи"/сиреч, ОСВОБОДЕНИ са от плащането на този данък, понеже са БЕДНИ!/!
22 Февруари 2007 17:47
Тапа, някой ти каза да ходиш и сееш омразата си другаде.

Всеки знае, че целта на закона е забрана за гласоподавателите от Турция. Питам се тогава, защо усложняваме нещата? Чудим се как да го издокараме така, че някой, сакън да не помисли, че е само заради турците. И това ако не е лицемерие! Даа-а-а, лицемери ни управляват. Факири в усложняването на живота ни. За да натрият носа на Доган, скопиха стотици хиляди. Има ли в тази държава някой, който да не вижда враг в опонента си? И да не намесва етноса като основен аргумент. Има ли?
22 Февруари 2007 17:49
IEZUIT,
Мен ме ИЗКЛЮЧИ от Сметката ти!
Аз НЕ мисля, че тябва да се ПЛАЩА за Правото на Глас!
Аз твърдя, че ТРЯБВА да се плаща за Правото да имаш Права на български Гражданин!!! Това и такова Плащане се нарича плащане на Данъци в БЪЛГАРСКИЯ държавен Бюджет!
Аз твърдя, че който НЕ плаща Данък "Доходи" в българския държавен Бюджет, НЕ трябва да може да ползва Права на български Гражданин!
Да си ползва Права/та/ на Гражданин на държавата, в чийто бюджет плаща Данък "Доходи"!
ЯСНО, ПРОСТО и ЛОГИЧНО!
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД