Али Ахмети, лидерът на Демократичния съюз за интеграция, заснет по времето, когато оглавяваше бунта срещу македонската власт през 2001 година. |
"Споразумението между ВМРО-ДПМНЕ и ДСИ е написано на английски език и съдържа пет точки. В него са включени въпросите за езика и за социалните права на семействата на жертвите от Армията за национално освобождение (АНО) през 2001 г. Документът предвижда да бъдат търсени адекватни механизми за нов начин при избор на правителство в бъдеще", заяви един от лидерите на ДСИ Джевад Адеми. Споразумението обаче не е скрепено с подписите на лидерите от ВМРО-ДПМНЕ и ДСИ - Никола Груевски и Али Ахмети, допълни той, цитиран от МТВ.
В пленарна зала представители от опозицията поискаха парламентът да обсъди политическото споразумение, постигнато между ДСИ и ВМРО-ДПМНЕ. Социалдемократическият съюз за интеграция (СДСМ) дори заяви, че всъщност е бил постигнат нов Рамков договор и той задължително трябва да бъде обсъден от парламентарно представените в Собранието политически партии.