:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 434,529,880
Активни 189
Страници 15,909
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Българските емигранти са изпратили над 1 млрд. лв.



у нас през 2009 г. Това е в пъти повече от усвоените пари по еврофондовете, установиха експертите на институт "Отворено общество" в изследване за влиянието на миграцията върху икономиката ни. Анализът показва, че кризата не се е отразила върху доходите и трансферите на трайно установилите се в чужбина българи и те са превели у нас около 600 - 700 млн. евро през 2009 г., колкото и през 2008 г. Временно наетите обаче са изпратили едва към 400 млн. евро, докато година по-рано са били 600 млн. евро. Средствата се харчат основно за храна, сметки, здравеопазване, образование.



България е на първо място по смъртност



в Европа, сочи последният доклад на Центъра за здравна информация. Председателят на Дружеството на кардиолозите в България доц. Владимир Пилософ коментира, че негативната статистика се дължи до голяма степен на високата заболеваемост от сърдечно-съдови заболявания. Според него над 80% от случаите могат да бъдат предотвратени чрез здравословна диета, редовна физическа активност и въздържание от тютюнопушене. От Националния център за опазване на общественото здраве обясниха, че сред основните фактори за България е тютюнопушенето. Отказът от този вреден навик намалява наполовина риска от сърдечно-съдови заболявания. Сериозен проблем е и пълната липса на физическа активност при около 70% от мъжете и 60% от жените у нас.



90% от засегнатите от морбили деца са ромчета,



обяви пред БНР д-р Ангел Кунчев, директор на отдел "Надзор над заразните болести" в здравното министерство. По думите му епидемията е отнела и човешки животи, особено в началото, тъй като засегнатите са с нисък статус и условия за живот. 24 деца са починали от морбили в рамките на епидемията. Кунчев обясни, че за борбата срещу морбили са били организирани мобилни кабинети в по-големите ромски махали в Сливен, Бургас, Хасково, Пловдив и др. "В рамките на един къс период успяхме да имунизираме близо 200 000 деца, което доведе до поставяне на епидемията под контрол", каза Кунчев.
760
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД