:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,709,573
Активни 661
Страници 20,503
За един ден 1,302,066

Трансакциите в мрежата са слабо защитени

Интернет-бизнесът страда от слаба защита на електронните разплащания. Това е единодушното становище на двете популярни изследователски агенции, специализирани за IT бизнес - "Forrester Research" (www.forrester.com) и "Gartner" (www.gartner.com).

Ръстът при В2С (business-to-consumer) сектора зависи от това доколко фирмите, които предлагат стоки или услуги чрез Интернет, ще гарантират сигурност за парите на клиентите.

Основният проблем при В2С са възможностите за измами, поради което повечето потребители предпочитат да плащат офлайн. Това определено не вещае добри перспективи пред електронния бизнес, който се старае да пренесе всички традиционни търговски механизми във виртуалното пространство.

Другият сериозен проблем е, че в случай на мошеничество отговорността пада върху компанията, която е обслужила фалшивата заявка. Затова и те се стремят да игнорират "подозрителните" трансакции.

Невинаги обаче това е достатъчна гаранция. За да се реши проблемът, е необходима система за идентификация на участниците в електронната търговия.

Според аналитиците от Forrester и Gartner трябва да се внедри система със строго фиксиран алгоритъм за обработка на всяка постъпваща трансакция, така че да се проверява всеки един етап от придвижването на стоките и парите.

На първия етап е проверката за "присъствие в черния списък" или дали купувачите не са вписани в листата на онлайн мошениците, или пък не се представя номер на открадната кредитна карта.

Другият важен момент е игнорирането на т. нар. случайни грешки в букви и цифри, които могат да предизвикат доста неприятности при електронните сделки.

Всичките тези неща изискват преди всичко доста технически ресурси и сравнително бързи сървъри, които да са в състояние да обработват цялата тази информация, категорични са експертите.



Сн: ecom.jpg
502
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД