:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,409,288
Активни 205
Страници 11,697
За един ден 1,302,066

МВФ настоява за излишък и догодина

Основният спор между правителството и мисията на Международния валутен фонд, която идва днес, отново ще е за бюджетните разходи. Фондът настоява и 2006 г. да приключи с бюджетен излишък заради високия дефицит по текущата сметка. Миналата седмица коалиционните партньори се разбраха за нулев дефицит.

"Балансиран бюджет за следващата година означава още фискални стимули за икономиката и влошаване на дефицита по текущата сметка", коментираха вчера от представителството на фонда у нас. При първоначално заложени 7,6% от брутния вътрешен продукт (БВП) вече се очаква за тази година дефицитът по текущата сметка да бъде 10% от БВП.

Според МВФ е възможно бюджетните разходи за 2006 г. да се увеличат и въпреки това да се планира излишък, ако събираемостта на приходите също се подобри.

Фондът подкрепя намеренията на правителството да увеличи необлагаемия минимум по ДОД, да намали социалните осигуровки, да повиши данъчната оценка на имотите и да въведе по-рано по-високите акцизи. Увеличението на данъчните оценки на имотите ще осигури на общините финансов ресурс. Конкретните цифри за промени в данъчната и осигурителната тежест ще се обсъждат по време на мисията.
3
748
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
12 Октомври 2005 09:04
Защо не се проведе публична дискусия на високо ниво в България за причините пораждащи свърх високият дефицит по текущата сметка на страната? Има много причини от грозна по-грозни в "Политическата класа", за да не се поставя този проблем на обсъждане!
Всички от богаташите в страната знаят каква е причината , но на тях им е удобно и си траят. Наемният труд в България практически няма политическо представителство. Виде се, че БСП вече заема лидерското място в дясното политическо пространство.
В България всичко се продава на средно-европейски цени или по-високи! В България производителността на труда в никой случай не по-ниска в пъти от средно европейската! Напротив, в България се ползват всички съвременни технологии за производство и услуги!
Наемният труд у нас се заплаща по-ниско от тези лишени от свобода работещи в затвори в демократичните страни, т.е 20 пъти по ниско!
Това значи, че средно по 1000 евро месечно, поне от 500 000 работещи у нас вместо да им се дават като заплати се обменят във валута и се изнасят в чужбина с хиляди счетоводни хватки и офшорки! Ето го дефицита!
12 Октомври 2005 15:17
Hifor, добре си го написал и си прав. Но защо според теб това се прави изключително в България? Защо например не се прави в една Испания, Италия или Франция? Ще ти отговоря както аз го виждам. Защото в България има хора като теб които виждат за какво става въпрос. Тези хора са сериозна заплаха за управляващия "елит" и се прилагат всевъзможни номера за да се стъпчат. Пример за това са всевъзможните битови проблеми които са както стана ясно изкуствено създадени, етнически размирици, престъпност и т.н.
Затова мислете му вие умниците, защото в Европа а и в света малко останаха като вас.
12 Октомври 2005 18:54
Международният валутен фонд МВФ има една единствена цел, да улесни и гарантира изтичането на капитали от България. Той в никакъв случай не защитава нашите национални интереси и още по малко гарантира някакво развитие на националната ни икономика. Твърди се , че МВФ е като интернационален доктор. Досега няма нито един оживял пациент. Ние вече се гърчим предсмъртно. Колко хора ще напуснат България, защото у нас вече не могат да изкарват прехраната си, колко ще пукнат от липса на топлина, лекарства и храна, това също не е важно. Важното е да има бюджетни излишъци, за да има и какво да се измъква. И колкото повече млади хора напускат , толкова товарът ще се разпределя между по- малко нещастници, толкова натискът ще става по- жесток и нечовешки. След наводненията пристига птичия грип. Нашите политици имат съвсем други грижи, КАК ДА УГОДЯТ НА своте ГОСПОДАРИ.- Живот без маска и без грим озъбено свирепо куче.

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД