Страници 16,580
НБА

"Далас" пак върна финала в изходна позиция

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Опитът на Дуейн Уейд да прати топката в коша на "Далас" е блокиран от Дирк Новицки (долу вдясно) и Тайсън Чандлър (отзад) при загубата на "Маями" в четвъртия мач от финала на НБА.
Драматичен успех с 86:83 постигна "Далас Маверикс" в 4-тия мач от финала на НБА срещу "Маями Хийт". Така "мустангите" за втори път изравниха резултата в серията до 4 победи и при 2-2 ще домакинстват за последен път тази вечер от 21 ч. източноамериканско време (4 ч. в петък българско). Мач №6 ще е в неделя в Маями, където евентуално ще се играе и решителният двубой идния вторник.

Миналата нощ всичко бе решено в последните секунди, когато една от звездите на "Маями" - Дуейн Уейд, първо сбърка веднъж от фауллинията, а после не успя да обработи топката и отчаяният опит на крилото Майк Милър за тройка бе обречен. Преди това германският ветеран на "Далас" Дирк Новицки вкара решаващия кош 14 сек. преди сирената, с който оформи крайния резултат.

"Постигнахме сериозен успех и вярваме, че можем да спечелим финала. Спокойно мога да кажа, че играхме страхотно в защита и това ни осигури успеха", коментира Новицки, който бе най-резултатен за "Маверикс" с 21 т. Най-точен в мача бе Уейд с 32 т.
09 Юни 2011 08:51
Пак контролирахме нещата до последните минути, но там отново страдахме, както и в предните двубои. Трябва да намерим някакъв начин да разнообразим и подобрим нападението именно тогава.
Отново невероятен Уейд, макар след негови две грешки да загубихме накрая. Леброн с много слаба стрелба, но с 9 б и 7 ас - или доста полезен за отбора. Но без него трудно ще вземем титлата - дано да избухне тази ноща - Уейд има нужда от помощ.
За важността на 5-ия мач е излишно да се говори - после вече победителя играе за титлата.