Активни 225

Роналдо не вкара гол в последния си мач

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Роналдо поздравява публиката на ст. "Пакаембу" в Сао Пауло след контролата с Румъния заедно със синовете си Роналд (вдясно) и Алекс.
Над 30 000 фенове аплодираха бурно Роналдо в последния му мач в кариерата. 34-годишният нападател влезе в последните 15 минути на I част на проверката на националния отбор на Бразилия срещу Румъния в Сао Пауло. "Селесао" би с 1:0, но голът бе на Фред в 21-вата мин. Феномена имаше 3 шанса за гол, но ги пропусна. След края на първото полувреме футболистите направиха шпалир на Роналдо, който след това се сбогува и с публиката.

"Благодаря ви от дъното на сърцето, че ме приемахте такъв, какъвто съм. Че плакахте, когато аз плачех, че се усмихвахте, когато се усмихвах и аз", каза Роналдо, който има 98 мача и 62 гола за Бразилия.

След двубоя селекционерът Мано Менезеш обяви състава за "Копа Америка", като в него не е Нилмар ("Виляреал").