Активни 81
Страници 9,969

НАКРАТКО

Тодор Славов

("Булбет" рали тим) завърши на трето място в крайното класиране на Европейския рали шампионат за автомобили с един двигателен мост (2wd ERC). Заради ограничената програма Славов и навигаторът му Добромир Филипов участваха само в три състезания, но завоюваха две победи - в рали "Босфора" и рали "България", а в чешкото "Барум" отпаднаха заради повреда в двигателя. Последното състезание за Славов ще е благотворителното шоу "Шампион на шампионите" пред "Арена Армеец" на 7 декември, в което той трябва да защитава титлата си от 2010 г.

Исторически

успех за българското ветроходство постигна националката Пепа Мавродиева. Тя спечели първата гонка на световното първенство за олимпийските класове в Пърт, Австралия. Мавродиева се състезава в клас RS:X, по-популярен като уиндсърфинг. След първите две гонки тя е 16-а в класирането, а другата ни участничка - Ирина Константинова-Бонтон, е 22-ра. Световното в Пърт е първа възможност за спечелване на квоти за олимпийските игри в Лондон `12 г. На него участват още българи: Йоан Колев и Веселин Нанев (RS:X), Димитър Вангелов (клас "Фин"), Яна Маркова/Ива Недева ("470") и Валентин Недялков ("Лазер").

Даниела Тодорова

стана световна шампионка на първенството за спортисти с двигателни увреждания, което се провежда в Дубай (ОАЕ). В третия ден на надпреварата тя хвърли копието на 18.09 м в група F55. Още петима наши атлети с увреждания спечелиха медали в третия ден - сребърен на Ружди Ружди (тласкане на гюле) и бронзови на Георги Киряков (глле), Дечко Овчаров (диск) и Иванка Колева (копие).