:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,701,953
Активни 603
Страници 12,883
За един ден 1,302,066

ВСС ще събира подписи за дисциплинарно дело срещу съдия Крънчева

СНИМКА: ЮЛИЯН САВЧЕВ
Петя Крънчева
Висшият съдебен съвет (ВСС) не взе решение за дисциплинарно производство срещу зам.-председателя на Софийския градски съд (СГС) Петя Крънчева. На вчерашното си заседание кадровият орган прие доклад на инспектората, според който тя е забавила мотивите по 9 дела с около година, но не започнаха производство, тъй като никой не го предложи. Такава процедура започва при предложение на петима членове.

Калин Калпакчиев отбеляза, че докладът е непълен, но няма време да се възлага нов. Той заяви, че ще започне събиране на подписи за откриване на дисциплинарно производство. Главният прокурор Сотир Цацаров пък заяви, че подкрепя дисциплинарка срещу Крънчева, защото трябва да има "обща мяра" за всички, но иска такова предложение да бъде внесено. В крайна сметка ВСС прие доклада за сведение.

Както "Сега" писа, шефката на СГС и семейна приятелка на бившия МВР шеф Цветан Цветанов Владимира Янева последователно е издала 4 заповеди, с които е намалила постъпващите при Крънчева дела с 50%. Заповедите са били в сила от края на юли 2011 г. до края на март 2012 г. Впоследствие издала още една заповед, с която е намалила постъпването на дела от системата за случайно разпределение до 25%. Въпреки че е била сравнително по-малко натоварена от колегите си, Крънчева пак е бавила дела.



НАКАЗАНИЕ

ВСС уволни Мария Георгиева от Софийския градски съд заради тежки нарушения. Дисциплинарното производство срещу нея продължи близо година и половина. Тя бе проверявана за общо 44 забавени дела. Георгиева наложи запор на активи на "Медийна група България Холдинг", издаваща вестниците "Труд" и "24 часа".

5
2878
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
5
 Видими 
11 Април 2013 22:28
***
11 Април 2013 22:28
Ама е засукана каката
12 Април 2013 08:26
Магистралка, ама лукс.
Не е за всяка уста лъжица.
12 Април 2013 09:35
Съдия Калпакчиев извади на светло плонжовете на съдия Колев и обяви, че "Копи пейст" на обвинителните актове,в мотивите по присъдите са порочна съдебна практика.Обикновен мързел с последици!
12 Април 2013 11:07
Бо, Влади и Крънч са преди всичко купонджийки и готини, а това изисква време. Ако остане време, може и да съдийстват. За да облече Крънч съдийските си доспехи и да се боядиса с цветовете на войната (пардон, на залата), й трябват поне 4 часа пред огледалото, тя затова закъснява по 3 часа за заседанията, а абдалите прокурори, подсъдими, адвокати, свидетели, вещи лица й стават на крака като влезе. Но на Крънч мъжът е бившо ченге, изгонено от МВР за корупция, т.е. човек на властта, и затова Крънч е заместник-председател на Влади и равна по ранг с Бо, дама с главно Д (като дупе).

Крънч гледа делото за измами в особено големи размери срещу Павел Тренев и Димитър Димитров, наричан Митьо Шашмата (известно като делото за милионите на Майкъл Чорни). То стартира през 2004 г. и остана на първа инстанция цели осем години. В крайна сметка поради изтекла давност то бе прекратено. Любопитното е, че давността изтече през 2010 г., но въпреки това Крънч продължи още 2 години да го гледа.

Крънч погаси по давност още няколко интересни знакови дела - за данъчни престъпления срещу бившия кмет на Велинград, по-късно депутат от ДПС Фидел Беев и срещу бившия директор на „Озеленяване“ в столицата Любомир Ников. След внасянето му от прокуратурата Крънчева го държа осем месеца без да го насрочва. В крайна сметка делото бе прекратено.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД