:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,699,132
Активни 756
Страници 10,062
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Хърватия отстъпи пред Еврокомисията

и се съгласи да приложи европейската заповед за арест. Брюксел предупреди Загреб, че може да бъде наказан със санкции, включително мониторинг и спиране на евросредства, ако не премахне закона срещу екстрадиране на лица, заподозрени в престъпления отпреди 2002 година. Хърватия прие закона три дни преди официално да влезе в ЕС на 1 януари т.г. Целта й бе да предпази ветераните от юговойната през 1991-1995 г., както и бившият шеф на хърватското разузнаване и бивш служител на югоразузнаването Йосип Перкович, заподозрян за убийството през 1983 г. в Германия на дисидент. В писмо до Брюксел премиерът Зоран Миланович увери, че законодателството на страната ще бъде променено в съгласие с европейските правила.



Нели Крус се е отказала

от предложението да се намалят таксите за роуминг до 90% след остри критики от големи компании, съобщи "ИЮ Обзървър". През май еврокомисарката по телекомуникациите бе предложила таван от 3 евроцента за минута за разговори, който да бъде въведен в сила поетапно от юли 2014 г. до юни 2022 г. Това бе намаление със 70% от сегашния таван в размер на 10 цента, влязъл в сила този юли. Нели Крус бе последователна в политиката си да улеснява клиентите на телекомуникационни услуги и да облекчи сметките, но заради съпротивата на компаниите в отрасъла ще трябва да се прости със символичната цена от 3 евроцента.



Около 40% от мениджърите в САЩ

са показали ниска ефективност в работата си през последните 20 години, гласи доклад на Института за политически изследвания. Институтът проучил ефективността от работата на 241 директори, всеки от които поне веднъж през последните 20 години е попадал в списъка на 25-те най-високо платени мениджъри. Компаниите обяснявали високите заплати с довода, че заради работата на ръководителите им нараствал обемът на чистата продукция (value added) на компаниите и на цялата икономика на САЩ. Институтът обаче смята, че на 40% от мениджърите не е трябвало да се дават високи заплати, като 22% от тях направо са разорили компаниите си. Точно такъв е случаят с Ричард Фълд, ръководител на банкрутиралата инвестиционна банка "Лемън Брадърс".
680
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД