:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 174
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

Българите се жалват най-често от английски и германски търговци



Българите, пътували зад граница, най-често се оплакват от измами на английски, германски и френски търговци, които са ги подвели за дадена стока или услуга. Това показват данните на Европейския потребителски център (ЕПЦ). В него през 2013 г. са подадени общо 680 жалби. Около 80% от тях са от български граждани.

Оплакванията срещу фирми от Обединеното кралство са почти 30%, тези към Германия са над 15 на сто, следвани от жалби срещу френски и унгарски компании с по 10 на сто. Проблемите в чужбина са различни от тези у нас, показват данните на центъра. Докато българите в чужбина се жалват основно за изгубен багаж, нередовни самолетни билети и онлайн измами, то у нас тревогите са свързани най-вече със сметките за ток, вода и парно. Според шефа на ЕПЦ Игнат Арсенов в Европа "на почит" са и измамите, свързани с покупката на автомобили втора ръка, фалшиви стоки, безплатното тестване на определени продукти, което впоследствие се оказва платено, и продажба на билети за концерти, които не съществуват.

"Сред новите заплахи са и сайтове за запознанства и спасяване на животни, които просто не съществуват. На даден сайт например може да е снимано куче от Уганда, за което се събират пари, но след като платите, разбирате, че то не съществува и всичко е било измама", каза Арсенов. Той даде и друг пример, при който български потребител е бил потърсен от британски продавач по скайп. След разговора, въпреки че има подозрения, потребителят поръчва 3 мобилни телефона за 600 долара. След това търговецът поискал да плати допълнително 750 долара за такси и мита. След това са му поискани още пари и той се отказва и си иска обратно платената сума. "В крайна сметка търговецът нито възстановява сумата, нито изпраща телефоните", обясни Арсенов.
2
1259
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
23 Март 2014 19:51
Българите, пътували зад граница, най-често се оплакват от измами на английски, германски и френски търговци,


И аз съм пътувал"зад граница", но най-често се оплаквам от българските търговци.
24 Март 2014 01:08
Той даде и друг пример, при който български потребител е бил потърсен от британски продавач по скайп. След разговора, въпреки че има подозрения, потребителят поръчва 3 мобилни телефона за 600 долара. След това търговецът поискал да плати допълнително 750 долара за такси и мита. След това са му поискани още пари и той се отказва и си иска обратно платената сума.

Балъците и с коса да ги косиш, на другата сутрин пак са пораснали....
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД