Активни 285

Волейболистките се отдалечиха от финалите на световното

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Атака на Добриана Рабаджиева (в гръб) е спряна от троен руски блок при загубата на волейболните ни националки в зала "Панини" в Модена късно в сряда.
Националният отбор на България успя да вземе само гейм от световния шампион Русия и загуби с 1:3 (-23, -15, 26, -19) първия си мач от втората фаза на световното първенство по волейбол за жени в Италия. Така селекцията на руския треньор Владимир Кузюткин, който именно бе начело на "сборная" при триумфа на Мондиал '10, съвсем намали бездруго илюзорните си шансове за класиране във Финалната шестица.

"Никога не трябва да забравяме срещу кого играхме - Русия е един от големите кандидати за крайната победа - подчерта 67-годишният специалист. - Грешките, които допуснахме в първите два гейма, са нормални, но загубихме погледа си върху играта в четвъртия гейм и Русия веднага ни наказа."

Най-резултатна за българския тим стана Елица Василева с 16 т. (1 блок, 1 ас), а Добриана Рабаджиева (1 блок) и Емилия Николова (1 блок, 1 ас) добавиха съответно 13 и 12. Над всички в мача бе руската звезда Татяна Кошельова, която заби 26 т. (6 блока, 3 аса) в полето ни.

"Рускините ни затрудниха с техния ефективен сервис. Отговорихме им с кураж в третия гейм и опитахме да използваме същата тактика в четвъртия, но те взеха правилните мерки и заслужено спечелиха мача", обобщи капитанът Страшимира Филипова.

Късно снощи България игра срещу друг от фаворитите в гр. F - тима на САЩ, като само евентуална победа би съхранила надеждите за продължаване напред в турнира. Преди двубоя именно американките бяха начело в потока с 12 т., следвани от Бразилия с 11 т. и Русия с 9 т. Нашите бяха на 5-о място с едва 3 т.