Активни 384

Незапомнено унижение за световната №1 в тениса

Румънка постигна най-изразителната победа срещу Серена Уилямс от 16 години
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Симона Халеп (вляво) получава поздравления от сломената Серена Уилямс след края на историческия мач от "червената" група в Сингапур.
В невероятен мач от "червената" група на Шампионата на WTA в Сингапур най-добрата тенисистка през последните години и една от най-добрите за всички времена - Серена Уилямс, изравни най-тежкото поражение в цялата си кариера. 33-годишната американка бе разгромена с 6:0, 6:2 от румънката Симона Халеп и едва за втори път в историята спечели само два гейма в един мач. Първият и единствен такъв случай в бляскавата визитка на по-малката от сестрите Уилямс датира от 1998 г., когато 17-годишната по онова време тийнейджърка отстъпва с 1:6, 1:6 срещу южноафриканката Джоанет Кругер на турнира в Оклахома Сити (САЩ).

"Да играя по този начин беше унизително в буквалния смисъл. Да, определено доста унизително - промълви Серена, която спечели само 9 точки в I сет. - От друга страна, бях гледала много мачове на Симона и никога досега не я бях виждала да играе толкова силно. А пък моят сервис в най-добрия случай бе на ниво от дивизията за 10-годишни в детското първенство."

Халеп пък бе на седмото небе от радост след най-гръмката победа в своята кариера. "Това просто бе най-големият мач в моя живот. Безмерно щастлива съм", лаконично заяви 23-годишната румънка, която на практика си осигури участие на 1/2-финалите в Сингапур.

В другия мач от групата вчера Ана Иванович (Сър) отнесе Южени Бушар (Кан) с 6:1, 6:3 и спечели първа победа в турнира, нанасяйки второ поражение на канадката. Единствената възможност Халеп (2-0) да остане по-назад от второ място в крайното класиране минава през сложна "въртележка", включваща тежка загуба от Иванович (1-1) утре и победа на Уилямс (1-1) срещу Бушар (0-2) днес.