Активни 74
Страници 5,213

"Сан Антонио" стартира с успех защитата на титлата в НБА

СНИМКA: ЕПА/БГНЕС
Лидерът на "ЛА Лейкърс" Кобе Брайънт се опитва да задържи топката в рамките на игралното поле, притиснат от гарда на "Хюстън" Тревър Ариза (вдясно). В първия си мач от миналия декември 36-годишният ветеран вкара 19 т., но нямаше как да спаси тима си от тежката загуба.
Шампионът "Сан Антонио Спърс" започна с победа сезон 2014/2015 в НБА, след като се наложи изключително драматично над "Далас Маверикс" със 101:100 у дома. Срещата бе решена с тройка на Тони Паркър минута преди края, след като 30 сек. по-рано Дирк Новицки бе извел гостите с 2 т. напред - 100:98.

Французинът Паркър завърши двубоя с 23 т. след общо 4 успешни изстрела от далечно разстояние, а аржентинецът Ману Джинобили се включи с 20 т. от резервната скамейка. Третият от звездното трио на "шпорите" - Тим Дънкан, пък постигна "дабъл-дабъл" с 14 т. и 13 борби. За "мустангите" най-резултатен в "AT&T Сентър" бе Монта Елис с 23 т., а Новицки и Девин Харис отбелязаха съответно 18 и 17 т.

Откриващата вечер в лигата бе помрачена от тежка контузия на един от новобранците. 19-годишното крило на "Лос Анжелис Лейкърс" Джулиъс Рандъл получи фрактура на десния крак при приземяване след стрелба с отскок в последната четвърт от домакинската загуба на "езерняците" с 90:108 срещу "Хюстън Рокетс". Дебютантът напусна зала "Стейпълс Сентър" на носилка, а най-мрачните прогнози сочат, че контузията може да провали целия му първи сезон.

В последния трети мач миналата нощ "Ню Орлийнс Пеликанс" би гостуващия "Орландо Меджик" със 101:84. Антъни Дейвис бе неудържим за домакините, като записа на сметката си 26 т., 17 борби и 9 чадъра.