Активни 309

НАКРАТКО

Две гимнастички

ще представят България на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в Будапеща (Унг, 7-9 август) - Сара Стайкова и Катрин Тасева. Следващия уикенд на турнира за Световната купа в София ще участват Невяна Владинова и Мария Матева, а извън класирането - Сара Стайкова, Катрин Тасева, Радина Филипова и Ерика Зафирова.

Щангистите

на България заемат 9-о място в класирането по медали на европейското първенство за кадети по вдигане на тежести в Ландскрона (Шв) след първите 4 дни с общо три отличия -сребърно и две бронзови. Последният медал бе спечелен от Кристиян Йорданов онази вечер. В кат. 69 кг (до 15 г.) той събра двубой от 225 кг (99+126) и взе бронзово отличие. Шампион е Бартоломей Адамус (Пол) с 246 кг (110+136), следван от Карен Маргарян (Арм) с 226 (99+127). Водач в класацията е тимът на Румъния с общо 6 (3-2-1), следван от Турция (2-4-2), Армения (2-2-0) и Полша (2-1-1).

Крилото

Алекс Симеонов напуска баскетболния "Левски" и премина в петия в латвийското първенство - "Йекабпилс". Това е първи чуждестранен тим за Симеонов, който миналия сезон завърши с по 13.3 т. и 5.2 борби в Националната баскетболна лига.