Активни 602

Божинов отново бележи за "Партизан"

Валери Божинов
Българският нападател Валери Божинов продължава силното си представяне за "Партизан", като вкара един от головете да успеха с 2:1 над "Спартак" (Суботица) в мач от IV кръг на първенството на Сърбия. Това бе и четвъртото попадение на тарана в шампионата.

Божинов даде преднина на домакините още 9-ата мин, след като от близко разстояние засече центриране от ъглов удар. До почивката българинът бе близо до второ попадение, като веднъж пропусна от добра позиция, а в последните минути негов удар срещна гредата. Веднага след започване на второто полувреме Божинов отново не успя да се разпише отблизо и в крайна сметка в 55-ата мин. бе сменен от Саша Илич.

Почти веднага след напускането на терена на Божинов гостите от Суботица успяха да изравнят резултата, като Торбица бе точен от дузпа. До края на мача футболистите на "Партизан" натиснаха своя съперник, но победното попадение дойде едва в даденото от рефера продължение, като него автор бе Саша Лукич. Той също засече от близко разстояние центриране от пряк свободен удар.

Във временното класиране "Партизан" е лидер с 9 т. С толкова са още два отбора - "Явор" (Иваница) и "Борац" (Чачак).