Страници 5,873

Владинова си гарантира място в борбата за квоти

СНИМКА: FACEBOOK.COM
Мария Матева изпълнява съчетанието си с лента, което бе оценено от съдиите в зала "Порше Арена" с 16.483 т.
Невяна Владинова изигра силно съчетание с лента в последния ден от квалификациите в индивидуалната надпревара на световното първенство по художествената гимнастика в Щутгарт (Гер). Българката получи оценка 17.516 и на практика си гарантира място в днешния финал на многобоя. В него 24-те най-добри състезателки ще се борят за медалите, а първите 15 в крайното класиране ще получат квоти за олимпийските игри в Рио де Жанейро '16.

Шанс да намери място в Топ 24 имаше и Мария Матева, която бе 23-та преди изиграването на композициите на гимнастичките от последната ротация късно снощи. Третата българка - Сара Стайкова, изобщо не попадна в класирането за многобоя, понеже игра само на два уреда - с бухалки и с лента, и остана извън Топ 30 и в двете дисциплини. Освен това нито една от нашите грации не влезе във финалите на отделните уреди, които приключиха снощи с разпределянето на отличията на бухалки и лента.

В отборното класиране България се придвижи до 6-о място със сбор 136.730 т. Лидер снощи бе тимът на Русия със 149.990, следван от Беларус със 141.314 и Украйна със 141.196.