Активни 97
Страници 25,607

НАКРАТКО

Последният

български щангист с медал от олимпийски игри - Величко Чолаков, ще обяви официално края на състезателната си кариера със своеобразен бенефис в родния си Смолян в събота. 33-годишният бронзов медалист от Атина '04 в най-тежката категория ще се раздели със спорта със състезание за 15-годишни момчета, които се подготвят под негово ръководство в "Родопа".

1-ви маегашира

Аоияма (4-7) избута 5-и маегашира Кайсей (4-7) и записа победа в 11-ия ден от сумо турнира "Аки Башо" в Токио (Яп). Така Даниел Иванов запази шанс да звърши 15-дневната надпревара с положителен баланс, но трябва да спечели и всички останали схватки до края. Днес съперник на българина ще бъде 6-и маегашира Аминишики (7-4).

Българката

Боряна Калейн обра медалите на турнира по художествена гимнастика в Сараево (БиХ), като спечели златни отличия на обръч, топка и бухалки. "Много съм доволна от оценките, което е моя лична победа над условията, които не бяха много добри", коментира Калейн.