Активни 171
Страници 18,309

НАКРАТКО

Плувкинята Нина Рангелова

се класира за снощния 1/2 финал на европейското първенство на 25-метров басейн в Нетания (Изр). Българката завърши на шесто място в четвъртата серия за 54.04 сек., с което се доближи до националния си рекорд в дисциплината - 53.85. Най-бърза в разпределянето на местата се оказа олимпийската шампионка от Лондон '12 Рономи Кромовиджоджо (Хол) с 51.80 сек., следвана от Сара Шьострьом (Шв) с 52.23 и Катинка Хошу (Унг) с 52.41.

Норвежецът Оле Ейнар Бьорндален

спечели индивидуалния старт за Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция), като това бе неговата 95-а победа. Бьорндален измина 20 км за 50:14.5 мин. без грешки в стрелбата. На второ място остана Зимон Шемп (Гер) - 50:41.6 и 1 грешка, а трети завърши Алексей Волков (Рус) с 52:52.7 мин. без грешки. Участваха и четирима български биатлонисти, като най-напред от тях се класира Димитър Герджиков - 55-и с 55:49.8 (3 гр.). Димитър Парталов е 64-ти с 56:59.5 мин. (2 гр.), Владимир Илиев - 66-и с 57:11.8 (7 гр.), а Михаил Клечеров - 95-и с 1:00:56.5 (8 гр.) от 104 стартирали.

Юношеският национал в класическа борба

Радослав Георгиев (кат. 120 кг) е дал положителна допинг проба за забранени вещества и е наказан за срок от 4 г. Пробата е направена по време на европейското първенство за юноши в Истанбул (Тур) през тази година. Санкцията на бореца е до 16 юли 2019 г.

Италианската антидопингова агенция

НАДО поиска 2-годишни наказания за 26 лекоатлети от страната заради нарушаване на правила. Срещу спортистите е повдигнато обвинение, че умишлено не са се явили на контролни тестове. Сред 26-имата заподозрени са европейският шампион на троен скок от 2012 г. и бронзов медалист от олимпиадата в Лондон `12 Фабрицио Донато и сегашният №1 в дисциплината Даниеле Меучи. В списъка е и съпругът на Ивет Лалова - спринтьорът Симоне Колио.

7000 билета бяха продадени

за финала на световния шампионат по мотокрос фрийстайл (Night of the jumps). Шоу спектакалът ще се състои на 12 декември от 19 ч. в "Арена Армеец". Преди това състезание лидер в класирането е Давидо Риналдо (Фр) със 182 т., а след него са Майкел Мелеро (Исп, 180) и Роб Аделберг (Авл, 166).