:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 137
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

Обама обеща на американците данъчни облекчения и достъпни колежи

Хората по света гледат нас, а не Русия или Китай, каза американският президент в годишната си реч пред Конгреса
Доналд Тръмп, кандидат за президентската номинация на Републиканската партия, в "Туитър": "Речта на Обама бе наистина скучна, бавна, летаргична - много трудна за гледане".
В последната си годишна реч "За състоянието на Съюза" президентът на САЩ Барак Обама се опита да успокои страховете на американците за състоянието на икономиката, сигурността и бъдещето на страната, съобщиха световните медии. Обама се въздържа от подробности за това какви законови промени ще предложи в последната година от президентството си, но изброи някои от целите - вдигане на търговското ембарго срещу Куба, закриването на затвора в Гуантанамо, искане от Конгреса да разреши употреба на военна сила срещу "Ислямска държава" (ИД), разширяване обхвата на данъчните облекчения върху личните доходи, по-достъпни колежи, повишаване на минималната работна заплата, ремонт на имиграционната система. "Всички приказки за икономическия упадък на Америка са политически измислици", категоричен е Барак Обама. "Същото важи за говоренето, че враговете ни стават по-силни, а ние - по-слаби. Когато става въпрос за важните международни въпроси, хората по света не се стремят да се водят по Пекин или Москва, те гледат нас. Съединените американски щати са най-силната държава на света. Точка", заяви Обама.

Разгромът на международния тероризъм - това е най-важното условие за запазване на система за международна сигурност, създадена след Втората световна война, каза президентът на САЩ. "Групировките "Ал Кайда" и ИД представляват пряка заплаха за нашите граждани и трябва да бъдат ликвидирани", каза Обама и добави, че именно с това сега са ангажирани американските военни в Ирак, Сирия, Афганистан и други страни. Нашата външна политика трябва да се фокусира върху заплахата от ИД и "Ал Кайда", но тя не може да спре до там. Защото дори без ИД нестабилността ще се запази в продължение на десетилетия в много части на света - Близкия изток, Афганистан и Пакистан, някои части на Централна Америка, Африка и Азия. Някои от тези места могат да станат убежище за нови терористични мрежи, други да станат жертва на междуетнически конфликти или глад, създавайки нова вълна от бежанци", казва Обама в речта си.

В словото си той заяви още, че за много американци "системата изглежда настроена да обслужва богатите, силните и нечии тесни интереси". Президентът посочи, че американците живеят във "време на необикновена промяна" и че темповете на тази промяна само ще се ускоряват. "Америка и преди е преминавала през големи промени. Винаги е имало хора, които са ни казвали да се опасяваме за бъдещето, че сме в състояние да спрем промяната, обещавайки да възстановят миналата слава, ако поставим под контрол някаква идея или група от хора, заплашващи Америка. И ние винаги сме превъзмогвали тези страхове", каза Барак Обама. Той изрази разочарованието си от партизанския тон на дебатите във Вашингтон и призна, че не е успял да сближи позициите между разделените републиканци и демократи. "Хулите и подозрението между партиите се влошиха, вместо да намалеят. Без съмнение за запълване на тази пропаст са нужни умения като на Линкълн или Рузвелт, но ви обещавам, че ще продължа да се опитвам да подобря положението, докато съм на поста си", каза американският президент. Едно от най-амбициозните начинания, които Обама обяви в речта си, е усилието да бъде преборен ракът с помощта на публични и частни ресурси и капацитета на Америка за иновации.





СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Първата дама на САЩ Мишел Обама (в центъра) присъства в залата на Конгреса само преди началото на словото на президента. Тя не зае мястото си в залата като символ на празните столове, които остават след жертвите на огнестрелни оръжия. Този жест превърна темата #EmptySeat в една от водещите за американците в "Туитър". Проучване на "Галъп" показа, че 76% от американците са разочаровани от състоянието на държавата си.
1
1078
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
14 Януари 2016 06:10
Пътник.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД