:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,714,808
Активни 709
Страници 25,738
За един ден 1,302,066

България води класацията в ЕС по корупция

Мрачните краски се засилиха от още два международни доклада, огласени вчера, които отчитат как страната ни се справя с корупцията и зачита ли свободата на словото. България запази 69-о място по подкупност сред общо 168-те държави, включени в годишния доклад на "Трансперънси интернешънъл". Държавата ни води класацията в ЕС по този показател. Съседките ни Румъния и Гърция са на 58-о място. България запази мястото, което зае и миналата година в Индекса за възприемане на корупцията, който се изготвя от световната антикорупционна организация всяка година. Дания, Финландия и Швеция са най-малко подкупни. Сред отличниците в първата десетка на класацията са също Норвегия, Холандия, Швейцария, Сингапур и Канада. Десета е Германия заедно с Великобритания. САЩ си разделят 16-о място с Австрия. Сред държавите с най-високи нива на корупция е и Русия, която заема 119-о място. Украйна е на 130-о място. Китай е на 83-то място. Северна Корея и Сомалия си поделят последното място в класацията.

В доклада на "Фрийдъм Хауз" за свободата по света медиите у нас се оценяват като "частично свободни", както бе и миналата година.

България запазва статута си на свободна страна, оценена високо по трите основни критерия - политически права, граждански свободи и "рейтинг на свободата". Общата оценка на страната ни е 80 от 100. Въпреки това рейтингът на България, макар и положителен на фона на световните тенденции, остава един от най-ниските в ЕС. Единствено Унгария, с обща оценка 79, е по-зле от нас.
1277
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД