:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 436,928,958
Активни 108
Страници 19,178
За един ден 1,302,066

Местан обжалва отказаната регистрация на ДОСТ

Лидерът на ДОСТ Лютви Местан внесе жалба във Върховния касационен съд (ВКС) срещу решението на градския да откаже регистрация на новата му партия. Той счита постановлението на съдия Лилия Илиева за "нищожно, евентуално за незаконосъобразно поради противоречие с материалния закон, противоречие със съдопроизводствените правила и необосновано".

Миналия петък Лилия Илиева обяви, че формални нарушения в документите няма, но е нарушен духът на закона. В решението си тя обяснява, че има опасност партията да е етническа, не й харесва името, формулирането на целите й, както и липсата на конкретика, което намира за "най-малкото неуважително отношение към институцията съд".

Според Местан решението е нищожно, защото е взето от "пристрастен и предубеден съдия докладчик". Бившият председател на ДПС разказва на 17 страници за кореспонденцията си с Илиева и коментира, че "съдията излезе извън границите на прегледа за законосъобразност и навлезе в полето на политическата целесъобразност". "Очевидна липса на субективната безпристрастност бе "скриването" от заявителя на "писмо от граждани, организирали се срещу регистриране на новоучредената партия", се казва в жалбата. За такова писмо в ДОСТ научили едва от крайния съдебен акт на съдията докладчик. "Решаващият съдия не само го споменава, но при съпоставяне на мотивите на решението с изложеното в писмото се установява, че тя е била силно повлияна от въпросното писмо", допълва Местан. Той настоява за открито заседание на следваща инстанция, което да се насрочи възможно най-скоро, за да не възпрепятства участието на ДОСТ на президентския вот.
1
1011
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
12 Юли 2016 08:27
Няма начин турският език да е оказал чак такова силно влияние върху разговорния и книжовен български език, защото:
1. По време на нашествието броят на нашествениците е бил по-малък от всеки един народ на Балканите.
2. Културното ниво на османлиите, основен народ сред селджушките племена, е било на ниво "ятаган" и "коран" писан на непонятен и до днес арабски език.
3. Натиск върху език и култура от страна на османлиите не е имало, но не от алтруизъм, а поради липса на традиции и достижения от страна на турците.
4. По причина на т.3 е осъществен верски натиск, при което пак езикът на помаците е останал чист , български.
В такъв случай, ако ердогановите професори не бяха башибозуци в европейски костюми, щеше да е нормално на доста думи в книжовния и говорим турски език да има отметка "бълг."
И току виж, се оказало, че думата "дост" си е изконно българска !
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД