![]() |
Георги Глушков (вляво) очаквано бе преизбран за президент на баскетболната федерация, а бившият му съотборник Иван Ценов отново влезе в управата. |
Бившият селекционер на националния отбор Константин Папазов се завръща в УС, след като преди време напусна по собствено желание. Извън управата обаче остана Сашо Везенков, който сам е пожелал повече да не бъде избиран на подобен пост. Така представител на "ЛУКойл Академик" е Тодор Стойков.
Сред 11-те място намериха също кметът на Перущица - Ради Минчев, който е президент на местния клуб, както и легендарната баскетболистка Красимира Банова. Останалите са Иван Ценов, Иван Чолаков, Петър Георгиев (президент на "Рилски спортист"), както и спортният журналист Тодор Иванов.
"Разговарял съм с всички членове на Управителния съвет поотделно и за това, което искам да се случи. Трябва да бъдем единни, защото българският баскетбол се нуждае от това нещо. Надяваме се на една хармонична връзка между спорта и бизнеса. Не искаме да ни подаряват пари, а такава връзка да направим, че да разберем какви нужди има бизнесът, че да дава пари за спорт", коментира президентът на федерацията Георги Глушков.