:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,708,056
Активни 416
Страници 18,986
За един ден 1,302,066

Британското правителство пак отива на съд за Брекзит

Германският президент призова за пауза в евроинтеграцията
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Бившият лидер на Партията на независимостта на Великобритания Найджъл Фарадж (вдясно) поздравява новия председател на формацията Пол Нутал.
Британска неправителствена организация завежда дело срещу правителството в Лондон заради последиците от Брекзит. Според адвокатите на организацията British Influence на референдума през юни властите не са попитали британците за икономическия им достъп до ЕС. Затова според тях парламентът трябва да има право да се произнесе по въпроса дали Великобритания да остане в европейското икономическо пространство, съобщи "Политико".

Ако съдът допусне иска, депутатите биха могли да се произнесат по въпроса дали Великобритания да остане част от единния пазар след Брекзит, докато не бъде изготвено ново търговско споразумение между Лондон и ЕС. Членството в ЕС е различно от участието в единния пазар и напускането на едната структура не означава автоматично излизане и от другата, твърдят адвокатите на организацията.

Междувременно една от партиите, които работи най-активно за Брекзит - Независимата партия на Обединеното кралство (ЮКИП) си избра за пореден път нов лидер, който да замести Найджъл Фарадж. Пол Нутал, депутат в Европейския парламент и заместник-председател на ЮКИП в последните шест години, събра подкрепата на 62,6 % от членовете на партията, или общо 9622 души. Втори остана бившият военен Джон Рийс-Евънс с 19,3%, или 2973 гласа в негова подкрепа. Това са вторите избори за лидер, които ЮКИП провежда тази година. Предходният победител Диан Джеймс напусна поста едва 18 дни след победата си.



ПОЗИЦИЯ

Интеграцията на европейските държави в рамките на Европейския съюз трябва да бъде временно прекратена. ЕС трябва да направи пауза и да помисли за по-нататъшните пътища за развитие, основано на нови принципи, заяви федералният президент на Германия Йоахим Гаук в интервю във в. "Велт ам зонтаг". "Създавайки ЕС, разработихме невероятна концепция, за която предишните поколения са можели само да мечтаят. Но по пътя към по-голямо обединение бяхме малко припрени и не всички граждани можеха или искаха да ни следват", подчертава Гаук. "Ще е полезно в бъдеще да решаваме на национално равнище онези проблеми, които може да бъдат решени именно там", добави Гаук, обявявайки се срещу "десуверенизацията" на европейските държави.
16
2579
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
16
 Видими 
28 Ноември 2016 22:35
Че откъде-накъде парламентът ще коригира референдума? Да си направят още 7-8, с уточняващи въпроси, за икономическия достъп, за политическия достъп, за географическия достъп, за биологическия достъп... После може и уточняващи подвъпроси да зададат, за макроикономическия достъп, за микроикономическия достъп, за зоологическия достъп...
28 Ноември 2016 22:39
Че откъде-накъде парламентът ще коригира референдума?

че кой е казал, че ще коригира - право и задължение на парламента е да реши дали юкей да остане в ес или да излезе и ако излезе какъв да бъде мандата на правителството при преговорите.
референдума е не при чем.
28 Ноември 2016 22:44
Черешката на Тортата!
Британска Неправителствена организация, завежда дело срещу Правителството в Лондон!
И ако не стане нищо, какво - ще организират Гей-Парад срещу Правителството в Лондон?

29 Ноември 2016 01:42
И тия не са случили на "народ"! "Плебса" не иска да следва и изпълнява щенията на глобалистите. Гадно, а?
29 Ноември 2016 08:27
Британска Неправителствена организация, завежда дело срещу Правителството в Лондон!


В цивилизованите държави, всеки може да съди правителството, то, изпълнителната власт, е само един елемент от държавата. Съдебната система е друг, независим елемент от държавата, който контролира действията на правителството. Заедно с законодателната власт, те заедно формират държавността.

Страни в които думата на вожда/партията са свише, и никой не може да се противопостави на произволите на правителството, не са съвремени демокрации. А тези които си мислят, че трябва да се кланяме пред правителството и че то не може да бъде съдено от НПО-та, са просто фенове на диктатурата.
29 Ноември 2016 10:06
Мисля, че на народите на Европа все повече започват да се отвращават от т. н. "неправителствени организации". За всички е ясно, че те защитават частните интереси на техните грантодатели. Сигурен съм, че във Великобритания грантоедите са същи толкова умни и красиви като тукашните екземпляри.
Народите на Европа (и на Северна Америка) все повече ще обръщат поглед към националните си правителства, загърбвайки т. н. "неправителствени организации". И всеки, който иска една идея да се провали, трябва да ангажира някоя модна "неправителствена организации" да я разлекламирва.
29 Ноември 2016 10:08
Мисля, че на народите на Европа все повече започват да се отвращават от т. н. "неправителствени организации". За всички е ясно, че те защитават частните интереси на техните грантодатели. Сигурен съм, че във Великобритания грантоедите са същи толкова умни и красиви като тукашните екземпляри. Народите на Европа (и на Северна Америка) все повече ще обръщат поглед към националните си правителства, загърбвайки т. н. "неправителствени организации". И всеки, който иска една идея да се провали, трябва да ангажира някоя модна "неправителствена организации" да я разлекламирва.


това ако не е преписано от някоя олгинска методика, та на.
29 Ноември 2016 10:09
това ако не е преписано от някоя олгинска методика, та на.

Сам си го измислих току-що. Съмняваш се в моите писателски способности ли? Или по традиция държиш да бъдеш автор на най-неадекватните мнения във форума?
29 Ноември 2016 10:14
Народите на Европа (и на Северна Америка) все повече ще обръщат поглед към националните си правителства, загърбвайки т. н. "неправителствени организации". И всеки, който иска една идея да се провали, трябва да ангажира някоя модна "неправителствена организации" да я разлекламирва.





rki
29 Ноември 2016 10:36
Интеграцията на европейските държави в рамките на Европейския съюз трябва да бъде временно прекратена

Това е важното за България. Ще продължи престоя в задния двор на ЕС. Ще остане ,обаче,буферна зона за мигранти.
29 Ноември 2016 10:37
Това е важното за България. Ще продължи престоя в задния двор на ЕС.

Абсолютно. Ако това се случи, до петилетка-две негативно настроените към ЕС българи ще станат осезателно повече от позитивно настроение. ЕС сам ще ни изреже от тялото си.
29 Ноември 2016 10:38
ех, мечтиии....
29 Ноември 2016 12:02
Ще продължи престоя в задния двор на ЕС.


ЕС чака конкретни резултати в борбата с корупцията и реформа на съдебната система (вески един годишен доклад откак сме приети в ЕС, го повтаря това). Докато ги няма тези резултати, България напълно заслужено и справедливо ще бъде в задния двор на ЕС.

А #КОЙ не иска реформа в съдебната система се видя ясно когато бе бламиран предишния мин. на правосъдието от широката колиция на мафията: БСП-АТАКА-ДПС-ГЕРБ.
29 Ноември 2016 13:42
z-men 29 Ноември 2016 08:27
...В цивилизованите държави, всеки може да съди правителството, то, изпълнителната власт, е само един елемент от държавата. Съдебната система е друг, независим елемент от държавата, който контролира действията на правителството. Заедно с законодателната власт, те заедно формират държавността...

На теория е така.
На практика "осъждането" на правителствата не се случва никога. Особено на американските.
И на английските също.
- И не ми цитирайте импийчмънта на Никсън. Подслушването в хотел Уотъргейт е едно от най-дребните му прегрешения. Ако в Америка имаше закони и те се спазваха, Никсън трябваше да е с доживотна присъда. Тоест в Америка царува "политическата целесъобразност" и законите не са еднакви за всички.
Британският монарх например има имунитет и не може да бъде съден изобщо.
А това, че всеки може да ги съди е обикновена демагогия. Да, всеки - който обаче може да си го позволи. Съдебните дела не са безплатни...
29 Ноември 2016 13:51
ЕС чака конкретни резултати в борбата с корупцията и реформа на съдебната система

По-скоро ЕС чака налъмите на Радой Ралин да цъфнат...
При опасността 4-5 милиона емигранти и бежанци да ни цъфнат всеки момент (по Ердоган), тези стари мантри звучат наистина безсмислено.
29 Ноември 2016 17:30
То и всички наши досегашни управници са за съд. Да почнем от Борисов.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД