:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 147
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

Третият палец ви помага при свиренето на китара

Палецът като помощен уред
Явно сме в благодатни времена, в което светът се състезава да измисля все по-нови и все по-странни неща. Вижте, например, студентката Дани Клод от Кралския колеж на изкуствата - тя мислила, мислила и измислила... трети палец, който се слага на една от дланите и помага на потребителите да носят повече продукти, да прецеждат лесно лимони и дори да свирят по-сложни акорди на китара. Защо имаме 2 палеца, като може да са 3, вероятно се е попитала Дани.

Студентката по дизайна на продуктите Дани Клод създала този уред като начин да предизвика конвенционалното мислене за простичките изделия, които обикновено се възприемат като "уреди за хора с физически недостатък". (Произходът на думата "простетика" е от гръцката дума "prosthesis", която означава "да се добави, за да се закачи".) Третият палец има за цел да предефинира гледната точка за простетиката като добавка на тялото, обяснява Клод. Тук говорим за допълнение към човешкото тяло, а не заместване на орган.

Третият палец на Клод е моторизиран, допълнителен пръст, който може да се контролира от потребителя. Предназначен е за всеки, който иска да разшири своите естествени способности.

Третият палец е контролиран от движението на краката на онзи, който го носи, чрез датчици за налягане, поставени в неговите обувки. Този начин за контролиране на палеца е избран, за да се възползваме от вече съществуващата връзка между ръцете и краката, която постоянно използваме при шофиране, работа с шевна машина или свирене на пиано. Самият палец е 3D принтиран и крие в себе си два малки двигателчета, което позволява той да се огъва в три стави. Клод няма да печели от изобретението си - тя смята, че всеки, който има желание, трябва да може да отпечата палеца на 3D принтер и ако иска, да използва в бъдеще.

 С повече палци по-лесно хващате лимони.
919
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД