Активни 291

НАКРАТКО

Сара Шьостром (Шв)

счупи световния рекорд на 50 м свободен стил на световното първенство по плуване в Будапеща. Шведката финишира за 23,67 сек на полуфиналите, като подобри с 0,06 сек досегашното върхово постижение на Брита Щефен от 2009 г. Шьостром спечели и втората си титла в Будапеща, след като финишира първа на 50 м бътерфлай с 24,60 сек.

Тодор Спасов завърши 18-и

във височинните скокове за мъже на световното първенство по плувни спортове в Будапеща. Той събра 204,90 точки след три кръга и не успя да влезе сред първите 12, които продължиха във финала. На предишното световно в Казан преди 2 години Спасов завърши 11-и.

Мъжкият национален отбор

по баскетбол победи с 96:74 Македония в последната си контрола преди началото на предварителните квалификации за световно първенство. Играчите на Любомир Минчев вкараха 19 тройки за успеха, а най-резултатен със 17 точки бе Дий Бост. България завърши контролите с 4 победи и 2 загуби.

България спечели

бронза на европейското първенство по волейбол за момичета до 16 г. в София. В срещата за третото място българките биха с 3:2 (-20, 16, 14, -20, 13) Беларус. Италия стана европейски шампион след успех с 3:0 (22, 22, 17) срещу Русия.