:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 344
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

Данъчните ревизии ще се приемат за доказателства в съда

...
Ревизионните актове, с които са установени неизплатени данъци и осигурителни вноски, вече ще бъдат приемани от съда като доказателства по наказателни дела. Това гласи една от поправките в Наказателно-процесуалния кодекс (НПК), предложени от Министерския съвет, които парламентът прие, преди да излезе във ваканция.

Като писмени доказателства занапред ще могат да служат също и одитните доклади на Сметната палата и на Агенцията за държавна финансова инспекция. Депутатите обаче гласуваха, че обвинение и присъда не могат да се основават единствено на данни от подобни документи.

Според друга промяна в НПК министърът на вътрешните работи и главният секретар на МВР губят правото си да отправят искания за използване на специални разузнавателни средства (СРС) спрямо съдии, прокурори и следователи. Същото се отнася и за председателя на ДАНС и неговите заместници.

Разрешение за използване на "бръмбари" и друга техника за следене на магистрати ще дават според случая шефовете на Софийския апелативен съд, Софийска апелативна прокуратура, Военно-апелативния съд, апелативния специализиран наказателен съд, военно-апелативната прокуратура или апелативната специализирана прокуратура.

Промените в НПК отнеха от ръководителите на МВР и на ДАНС и правото да искат подслушване за престъпления, извършени от изредените по-горе висши магистрати, които позволяват ползването на СРС. Тази възможност остава за зам.-председателя на Върховния касационен съд, ръководещ Наказателната колегия, по искане на заместник на главния прокурор при Върховната касационна прокуратура. Идеята е само хора вътре в системата да имат това право.

1180
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД