Активни 294

НАКРАТКО

Красимир Анев

спечели бронзов медал в преследването на 12.5 км от световното първенство по летен биатлон в Чайковски (Рус). Националът финишира за 32:47.1 мин след две грешки в стрелбата - все на последната, 4-та стрелба. Спечели Алексей Волков (Рус) - 31:29.0 мин. (1 гр.), а втори на 43.7 сек. остана друг руснак - Антон Шипулин, независимо от 4-те си сгрешени стрелби. При жените в преследването на 10 км спечели Светлана Слепцова (Рус) с 31:26.7 мин. и 5 несвалени мишени. Втора на 10.9 сек. финишира Надя Белкина (Укр, 2 гр.), а трета на 27.2 остана Паулина Фиалкова (Слвк, 5 гр.). В състезанието не участваха български биатлонистки.

Испанецът

Роберто Баутиста-Агут спечели тенис турнира в Уинстън-Сейлъм (САЩ), след като на финала се наложи над Дамир Джумхур (БиХ) с 6:4, 6:4.

Рускинята

Дария Гаврилова обърна финалния мач на тенис турнира "Кънектикът Оупън" в САЩ срещу Доминика Цибулкова (Слвк) и завоюва титлата след успех с 4:6, 6:3, 6:4. По пътя към трофея Гаврилова отстрани и шампионката на турнира от 2016 г. Агнешка Радванска (Пол).