Общо 433,243,841
Активни 145
Страници 27,068

Плишкова и Мугуруса откриха с победи Шампионата на WTA

Двете предишни водачки в световната ранглиста по тенис - Каролина Плишкова (Чех) и Гарбине Мугуруса (Исп), спечелиха първите мачове от заключителния турнир в женския елит за 2017 г. - шампионата на WTA в Сингапур. Двете са поставени под №2 и №3 в "бялата" група и вчера записаха победи съответно срещу №5 Винъс Уилямс (САЩ) и №7 Йелена Остапенко (Лат).

Чехкинята, която бе №1 в света от средата на юли до началото на септември, срази по-голямата от сестрите Уилямс с 6:2, 6:2 само за 72 минути. 37-годишната Винъс, която през 2002 г. също бе начело на ранглистата и има титла от финалния турнир през 2008 г., спаси 3 мачбола, но при четвъртия бе принудена да капитулира пред по-младата с 12 г. своя съперничка.

Във втория мач за деня испанката, която пък заемаше първо място от 11 септември до 8 октомври, се наложи с 6:3, 6:4 над 20-годишната латвийка, спечелила тази година титлата на "Ролан Гарос".

Днес в турнира ще се включат и четирите състезателки от "червената" група начело със световната №1 Симона Халеп (Рум). Лидерката ще се изправи срещу №8 Каролин Гарсия (Фр), а в другия мач ще се срещнат №4 Елина Свитолина (Укр) и №6 Каролин Вожняцки (Дан). След мачове всеки срещу всеки двете най-добри тенисистки от всяка група ще се срещнат на кръст в 1/2-финалите.

Любопитното е, че всяка от участничките, с изключение на французойката Гарсия, има шанс да завърши годината под №1 в световната ранглиста. Преди началото на турнира разликата между първата Халеп и седмата Остапенко е 1165 т., а шампионката в Сингапур ще получи 1500 т.