Активни 442

НАКРАТКО

Носителят

на Световната купа по биатлон през последните 6 сезона Мартен Фуркад беше избран за спортист №1 във Франция в анкетата на "Евроспорт" за 2017 г. Той събра 232 гласа, а втори се нареди двукратният олимпийски шампион по джудо Теди Ринер с 214 гласа. Трети е световният шампион в десетобоя Кевин Майер със 180 гласа.

Швейцарецът

Дарио Колоня спечели преследването на 15 км ски бягане в Ленцерхайде (Швейц) - трети старт от "Тур дьо ски", и измести Сергей Устюгов (Рус) от първото място в генералното класиране на веригата. Колоня финишира за 34:56,6 мин., а Устюгов се нареди втори с изоставане от 17,6 сек. Лидерът за Световната купа Йоханес Клаебо (Нор) не участва в надпреварата "Тур дьо ски", която продължава с класически спринт в Оберстдорф (Гер) утре.

Норвежката

Ингвилд Флугстад Йьостберг запази първото си място в класирането на "Тур дьо ски" при жените, след като спечели преследването на 10 км ски бягане в Ленцерхайде. Тя спря хронометъра на 26:48,1 мин. и изпревари с 27,8 сек. сънародничката си Хайди Венг. Именно двете са начело във веригата.

НХЛ

Редовен сезон: "Кълъмбъс" - "Тампа Бей" 0:5, "Детройт" - "Питсбърг" 4:1, "Едмънтън" - "Уинипег" 0:5, "Далас" - "Сан Хосе" 6:0, "Колорадо" - "НЙ Айлъндърс" 6:1, "Калгари" - "Чикаго" 4:3, "Лас Вегас" - "Торонто" 6:3, "Анахайм" - "Аризона" 5:2.