Екстремна жега в Мелбърн смущава Australian Open

Григор Димитров излиза за мача си от III кръг при над 40 градуса на сянка
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Роджър Федерер ликува след края на мача срещу Ян-Ленард Щруф.
Горещото австралийско лято предизвика тревога за участниците в първия за годината турнир от Големия шлем по тенис. Във вчерашния четвърти ден от Откритото първенство на Австралия температурата в Мелбърн достигна 40 градуса по Целзий, а прогнозите за днес вещаят още по-екстремна жега.

Именно днес на корта за своя трети мач трябва да излезе Григор Димитров. Мачът на поставения под №3 българин срещу №30 в схемата Андрей Рубльов (Рус) бе разпределен от организаторите като трети в обедната сесия на централния корт "Род Лейвър Арина" и ще започне някъде около 15 ч. местно време (6 ч. у нас тази сутрин).

По принцип 15-хилядното съоръжение разполага с подвижен покрив, който организаторите би трябвало да затварят при извънредни атмосферни условия. Вчера обаче те не го направиха и това предизвика оплакване от мнозина участници.

Най-тежко изглеждаше състоянието на Гаел Монфис, който беше пред колапс по време на мача си срещу Новак Джокович. Сърбинът постигна обрат с 4:6, 6:3, 6:1, 6:3, след като във II сет французинът поиска медицинска помощ. "Изморен съм, вие ми се свят", сподели той пред лекаря, а в една от почивките се обърна към съдията на стола: "Ако не мога да ползвам повече от 25 секунди между сервисите, ще припадна."

Привилегията да играе във вечерната сесия вчера имаше шампионът Роджър Федерер. В последния мач за деня 36-годишният швейцарец се наложи над Ян-Ленард Щруф (Гер) с 6:4, 6:4, 7:6 (4) във II кръг и продължава защитата на титлата без загубен сет.