Активни 211

Новицки стана шестият с повече от 50 000 минути в НБА

Дирк Новицки
Дирк Новицки стана едва шестият баскетболист в историята, който е изиграл повече от 50 000 минути в НБА. 39-годишният германец бе на терена 25 мин. за "Далас" при загубата със 101:104 от "ЛА Клипърс", като вкара 12 т.

Така Новицки вече има 50 018 минути в мачове от Лигата. Останалите баскетболисти с над 50 000 са Карийм Абдул-Джабар (57 446), Карл Малоун (54 852), Кевин Гарнет (50 418), Джейсън Кид (50 111) и Елвин Хейс (50 000). Новицки обаче стана първият баскетболист с подобно постижение само за един клуб, тъй като в цялата си кариера в НБА от 1998 г. играе само за "Далас". За 20 години само в два сезона той е пропуснал повече от 9 мача, и то заради контузия. През този сезон Новицки играе средно по 24,9 минути на мач. Той има шанс да стане едва третият баскетболист, участвал във всички 82 срещи от редовния сезон на тима си, след като е навършил 39 г. Само Джон Стоктън ("Юта") и Майкъл Джордан ("Вашингтон") имат подобно постижение.

Другите резултати от миналата нощ: "Детройт" - "Портланд" 111:91, "Индиана" -"Вашингтон" 102:111, "Маями" - "Орландо" 109:111, "Ню Орлиънс" - "Юта" 109:133, "Денвър" - "Шарлот" 121:104, "Сакраменто" - "Чикаго" 104:98.