Активни 372

Чепаринов запази шанс за призово класиране на Евро `18

Иван Чепаринов постигна пета победа на европейското индивидуално първенство по шахмат и се доближи плътно до лидерите в класирането. В IX кръг българският гросмайстор игра с белите фигури срещу Евгений Алексеев (Рус) и го принуди да се предаде.

Два кръга преди края Чепаринов събра 6,5 т. и изостава само на половин точка от тримата водачи - Радослав Войташек (Пол), Гауейн Джоунс (Анг) и Антон Коробов (Укр). По допълнителни показатели 31-годишният асеновградчанин заема 11-о място в таблицата. В предпоследния кръг снощи гросмайстор Чепаринов имаше черните срещу Гадир Гусеинов (Азер) - 17-и във временното класиране, също с 6,5 т.

Другият български участник в Евро `18 - Антоанета Стефанова, направи реми с Мохамед Мурадли (Азер) и след девет кръга има 4,5 т. Активът отрежда на бившата световна и европейска шампионка за жени 168-о място сред общо 302-ма състезатели на първенството.