Активни 73
Страници 11,308

ЛеБрон счупи рекорд и върна "Кливланд" в играта

Снмика: ЕПА/БГНЕС
ЛеБрон Джеймс поздравява най-близките зрители по трибуните, докато напуска терена на "Куикън Лоунс Арина" след победата над "Бостън".
"Кливланд" победи със 111:102 "Бостън" в четвъртия мач от финала на Източната конференция на НБА. Така "кавалеристите" изравниха серията до 2-2, след като бяха загубили първите две срещи.

ЛеБрон Джеймс отново бе с основна заслуга за успеха на тима си, като вкара 44 т. Краля постави и рекорд - за най-много успешни изстрели от игра в плейофите. Още преди почивката Джеймс реализира 2357-ия си шут, с което изпревари досегашния рекордьор Карийм-Абдул Джабар (2356). Трети във вечната ранглиста е Майкъл Джордан с 2188.

"Да, знам откъде съм тръгнал - малко градче на 35 мили южно оттук, а сега да съм в една категория и да изпреварвам тези велики баскетболисти - страхотно е", каза Джеймс, който вече има 25 плейофни мача, в които е вкарал над 40 т.

"Кливланд" пък може да стане едва 20-ият отбор в историята, който печели серия, след като е изоставал с 0-2.