Активни 283

Ивет Лалова спечели два спринта в Бирмингам

Ивет Лалова
Ивет Лалова и етиопката с турски паспорт Ясемин Джан (Вивиан Джемутай) бяха звездите на турския отбор ЕНКА (Истанбул) във финалите на европейското клубно първенство по лека атлетика за жени в Бирмингам (Анг). Те спечелиха по две победи за тима си, който обаче изпусна само за две точки континенталната титла.

Лалова бе най-бърза в спринтовете на 100 и 200 м (съответно за 11.32 и 23.05 сек.), а освен това бе в щафетата на 4х100 м на ЕНКА, която завърши втора след квартета на испанския "Валенсия". Еврошампионката на 5000 и 10 000 м от 2016 ж. - Джан, пък спечели и на двете дистанции. Победи за турския клуб взеха още Елив Гьорен (400 м с преп.), Къвълджъм Салман (мятане на чук), полякинята Малгожата Холуб (400 м), Емел Дерели (тласкане на гюле) и Тугба Гювенч (3000 м с преп.).

ЕНКА завърши със 164 т., докато шампионът "Спортинг" (Пор) събра 166. На трето място остана "Валенсия".

При мъжете истанбулският клуб за втора поредна година стана шампион, като събра 163.5 т., следван от "Бенфика" (Пор) със 159 и "Плаяс де Кастейон" (Исп) със 148.